Ενρίκε: «Σε καλή κατάσταση η ΑΕΚ, διαφορετικό ματς με το πρωτάθλημα»

Στον τελικό του Σαββάτου με την ΑΕΚ αναφέρθηκε σε δηλώσεις του στην κάμερα της Nova ο Πέδρο Ενρίκε. Ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ τόνισε πως το παιχνίδι του Βόλου θα είναι εντελώς διαφορετικό με αυτό του ΟΑΚΑ στο πρωτάθλημα, ενώ στάθηκα και στην καλή κατάσταση της Ένωσης.

«Ο τελικός δεν είναι το ίδιο ματς με το 3-0 του πρωταθλήματος, είχαμε δεχθεί το πρώτο γκολ από την ΑΕΚ στο πρώτο λεπτό, ήταν δύσκολο ματς για εμάς, είχαμε ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος μείναμε με 10 παίκτες, ήταν μια δύσκολη ημέρα για εμάς.

Η ΑΕΚ είναι σε καλή κατάσταση, απέκλεισε τον Ολυμπιακό, θα είναι δύσκολος ο τελικός, και για τις δύο ομάδες, έχουμε την αυτοπεποίθηση που χρειάζεται για να κατακτήσουμε το τρόπαιο», είπε χαρακτηριστικά.