Ένινγκ: «Αν μέτραγε το γκολ του Φετφατζίδη, θα φεύγαμε με το διπλό»

Ο Μίκαελ Ενίνγκ, στάθηκε στο γκολ του Φετφατζίδη που δεν μέτρησε, τονίζοντας πως αν αυτό ήταν κανονικό μάλλον ο Άρης θα είχε φύγει με το διπλό από το ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά :

«Νομίζω ότι το τελικό 0-0 ήταν δίκαιο αποτέλεσμα. Στο παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλά οργανωμένοι σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο μετά τη βροχή όπου κάθε λάθος μπορεί να τιμωρηθεί. Παλέψαμε, δυστυχώς το γκολ μας ήταν οφσάιντ και νομίζω ότι αν αυτό ήταν κανονικό θα παίρναμε τη νίκη. Σε γενικές γραμμές πάμε με καλό συναίσθημα στην εορταστική περίοδο για να πετύχουμε περισσότερα στη συνέχεια.

Δεν υπήρχε φόβος για ρίσκο. Δεν το έχω ποτέ. Στο πρώτο ημίχρονο ελέγχαμε το παιχνίδι. Είδαμε ότι σε ένα τέτοιο τερέν που μπορεί να γίνει ένα λάθος πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός. Ήταν τρίτο ματς σε μια εβδομάδα και οι δύο ομάδες όσο περνούσε η ώρα ήταν κουρασμένες. Στο δεύτερο μέρος πετύχαμε και γκολ και φάνηκε ότι θέλαμε τη νίκη».