Ένα από τα πιο "φτωχά" ημίχρονα για την ΑΕΚ

ÁÍÁÃÅÍÍÇÓÇ ÂÕÑÙÍÁ - ÁÅÊΟι “κιτρινόμαυροι” πήραν τελικά τη νίκη με 20-27 κόντρα στην Αναγέννηση Βύρωνα, παρά το γεγονός ότι πραγματοποίησαν μία από τις χειρότερες εμφανίσεις τους στο πρώτο ημίχρονο του χθεσινού ματς. Η ΑΕΚ “ξύπνησε” στην επανάληψη και… έβαλε φρένο στις όποιες βλέψεις των γηπεδούχων που είχαν τον έλεγχο και το προβάδισμα στο πρώτο μισό της χθεσινής αναμέτρησης. Αυτή ήταν η δεύτερη φορά για φέτος που οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη πραγματοποίησαν ένα τόσο “φτωχό” παραγωγικά ημίχρονο, σκοράροντας μονοψήφιο αριθμό τερμάτων (η Αναγέννηση πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 13-9).

Την προηγούμενη φορά που οι “κιτρινόμαυροι” δεν κατάφεραν να “σπάσουν” από το πρώτο ημίχρονο το “φράγμα” των 10 γκολ, ήταν στο κλειστό της Μίκρας στην ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ. Στο ματς που είχε πραγματοποιηθεί στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, η Ένωση είχε καταφέρει να σκοράρει μόλις 7 φορές στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στους Θεσσαλονικείς.