Είδε το ΟΦΗ-Εργοτέλης ο Γιακουμάκης

Φιλική αναμέτρηση με τον Εργοτέλη έδωσε ο ΟΦΗ, με το ματς να λήγει ισόπαλο με 2-2.

Στις εξέδρες του Παγκρήτιου Σταδίου, το παρών έδωσε ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος θα αγωνίζεται στην ομάδα του Γιώργου Σίμου, ως δανεικός από την ΑΕΚ τη νέα σεζόν. Ο 24χρονος επιθετικός, είδε την ομάδα του να ανοίγει το σκορ στο 30′ ενώ στις καθυστερήσεις το σκορ έγινε 2-0 με σκόρερ τον Μάνο.

Η εικόνα του ματς άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, εκεί όπου οι «κίτρινοι» ισοφάρισαν με τον Μανουσάκη στο 59ο λεπτό, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 70′ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι του Ροβίθη.