Εύκολες νίκες για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Την 3η σερί νίκη πήρε ο Ολυμπιακός στην Super League κερδίζοντας με 3-1 τον Πλατανιά στο Καραϊσκάκη και έτσι παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Κρητικοί έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ από το πρώτο λεπτό με το πέναλτι του Ντίνα που έπιασε ο Ρομπέρτο και μετά ο Τσόρι Ντομίνγκες με ένα γκολ (52’), μία ασίστ (11’) «οδήγησε» τους «ερυθρόλευκους» στην επικράτηση, ενώ είχε την δυνατότητα να σκοράρει και δεύτερη φορά αλλά δεν νίκησε τον Ολίμπα στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 63ο λεπτό. Ο Ντουρμάζ στο 11ο λεπτό και ο Μασουακού στο 52ο λεπτό τα άλλα τέρματα των ερυθρολεύκων. Ο Μπανανά μείωσε σε 3-1 για τον Πλατανιά στο 72ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ μέσα στη Βέροια πήρε την πρώτη του νίκη στην Super League. Ο «δικέφαλος του Βορρά» με γκολ των Αθανασιάδη και Μακ σε διάστημα 8 λεπτών έβαλε τα θεμέλια κι εν τέλει έφυγε με τη νίκη, 3-0 από την Ημαθία. Το τρίτο γκολ της ομάδας του Τούντορ σημείωσε ο Τζιόλης στο δεύτερο ημίχρονο (55’).

Τέλος, το μεσημέρι στην Μυτιλήνη η Καλλονή και ο Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1. Ο Γιάννου στο 83′ με πέναλτι και με τους γηπεδούχους να παίζουν με 9 παίκτες σκόραρε, αλλά στο 95′ ο Αναστασιάδης ισοφάρισε.