Διασυρμός για τον Πανιώνιο

Βαρύτατη ήττα γνώρισε ο Πανιώνιος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β Εθνικής μπάσκετ ανδρών εντός έδρας από τη Μεγαρίδα με 60-81. Για τον Πανιώνιο, ο αγώνας έγινε στο κλειστό του Κρόνου Αγίου Δημητρίου, στο πρώτο του ματς μετά από τον οικειοθελή υποβιβασμό από τη Basket League.

Οι Νεοσμυρνιώτες ξεκίνησαν καλά, αλλά το ημίχρονο έληξε με 31-38 αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής. Στον ίδιο ρυθμό κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Μεγαρίδα να διατηρεί την διαφορά στο παιχνίδι, ενώ ο Πανιώνιος, παρά το γεγονός ότι μείωσε δεν είχε βρει τα πατήματα του σαν ομάδα για να μπορέσει να ανατρέψει το σκορ. Το -21 αποτελεί μάλλον τιμητική διαφορά ήττας για τον Πανιώνιο με τα όσα έδειξε στο παρκέ.