Δεν έφθασε ούτε το...προπονητικό, 1-1 ο ΠΑΟΚ στην Ξάνθη!

Ο ΠΑΟΚ αν και προηγήθηκε στην Ξάνθη, τελικά δεν κατάφερε και έμεινε στην ισοπαλία (1-1).

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν με τον Τσούπα Ακπόμ, έπειτα από ωραίο ομαδικό συνδυασμό στο 4ο μόλις λεπτό. Ωστόσο, η Ξάνθη με κεφαλιά του Λισγάρα στο 18ο λεπτό ισοφάρισε.

Χωρίς να προσφέρουν ιδιαίτερο θέαμα μέχρι την ολοκλήρωση του α΄μέρους, η Ξάνθη έμοιαζε πιο ψυχωμένη να δημιουργήσει προβλήματα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι δέχθηκαν ένα ακόμη πλήγμα μετά την αναγκαστική αλλαγή του Βαρέλα στο 42′.

Στο β΄ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ αδυνατούσε να αναπτυχθεί ορθολογικά και να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ της Ξάνθης. H πρώτη υποψία ευκαιρίας σημειώθηκε στο 72΄ από ένα σουτ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή της Ξάνθης, με τη μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αμπάντ.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, οι «ασπρόμαυροι» φωνάζουν για πέναλτι σε χέρι του Λισγάρα, που δεν δόθηκε. Ενώ το ματς έληξε στο… 100′!