Σε δέκα λεπτά, δυο γκολ ο Ζλάταν (VIDEO)

Ιμπραΐμοβιτς: "Εάν ερχόμουν πριν από 10 χρόνια στις ΗΠΑ, σήμερα θα ήμουν πρόεδρος της χώρας"!

Δεν χαμπαριάζει τίποτα. Ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς έκανε μόνος του το 2-0 των Λος Άντζελες Γκάλαξι κόντρα στην Φιλαδέλδια Γιούνιον.

Ο Σουηδός σούπερ σταρ της ομάδας του Λος Άντζελες πέτυχε και τα δυο γκολ για την ομάδα του και μάλιστα από το πρώτο ημίχρονο για να «καθαρίσει» την αναμέτρηση, προσθέτοντας ακόμα δυο τέρματα στον φετινό λογαριασμό του, στη δεύτερη σεζόν της παρουσίας του στο MLS.

Αρχικά στο 27ο λεπτό πήρε… παραμάζωμα τον αμυντικό και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, για να ευστοχήσει από την άσπρη βούλα στο 36′ γράφοντας εύκολα το τελικό 2-0.