Ο Αλεξίου blog-άρει στο enwsi.gr: "Νίκη στο Ρέθυμνο"

Ο Γιάννης Αλεξίου blog-άρει στο enwsi.gr για τα δύο τελευταία παιχνίδια με Χανιά και Μίλωνα αλλά και τον αγώνα που ακολουθεί με το Ρέθυμνο

Καλησπέρα σε όλους,

Μια νέα εβδομάδα ξεκίνησε για μας μετά από δύο άτυχα αποτελέσματα. Το παιχνίδι με τα Χανιά το χάσαμε στις λεπτομέρειες, προηγηθήκαμε εύκολα 2-0 και αυτό μας έκανε να μπούμε πιο χαλαροί στο 3 σετ και να το χάσουμε. Στο  τέταρτο δεν διαχειριστήκαμε σωστά το προβάδισμα και το χάσαμε στις λεπτομέρειες. Όταν φτάνεις μετά στο τάι μπρέικ είναι δύσκολα τα πράγματα. Το παιχνίδι κυπέλλου με τον Μίλωνα θέλαμε να ανασυνταχτούμε από τραυματισμούς. Περισσότερο έπαιξαν και παιδιά που είχαν λιγότερο χρόνο στα προηγούμενα παιχνίδια ώστε στο επόμενο ματς πρωταθλήματος με το Ρέθυμνο να είμαστε έτοιμοι και να φύγουμε από εκεί με την νίκη. Είναι ένα ακόμη σημαντικό παιχνίδι που χρειάζεται προσοχή και σωστή διαχείριση για να φτάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα».