Κοντά στην κορυφή ο Ζιάγκος

Ζιάγκος: «Να πιστοποιήσουμε την άνοδο της ομάδας στην Ελευσίνα»

Ο Πανιώνιος αναδείχθηκε νικητής του ντέρμπι της Νέας Σμύρνης, επικρατώντας του Ικάρου με 78-67.  Για περίπου τριάντα λεπτά, οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τον  Ικαρο να βάζει δύσκολα στον «Ιστορικό». Οι «κυανέρυθροι» στο 30’ πήραν μικρό προβάδισμα με 56-54 αλλά στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι πάτησαν το «γκάζι» και πήραν τελικά τη νίκη.

Ετσι, ο Πανιώνιος είναι στην 2η θέση της Β’ εθνικής (Νότιος όμιλος) με 9-4 νίκες μαζί με Πανελευσινιακό-Αμύντα, ενώ στην 1η θέση είναι ο Ιωνικός Νικαίας και το Ηράκλειο με 10-3 νίκες.