Φιλική νίκη επί της Κηφισιάς (86-74) για την ΑΕΚ με πολλά χαμόγελα και ρετρό εμφάνιση

Τα παιχνίδια εξουσίας που κρύβονται πίσω από τη «μάχη» της φανέλας

mensa-bonsou1-μενσα-μπονσουΜε καλή εμφάνιση στην τέταρτη περίοδο η ΑΕΚ επικράτησε της Νέας Κηφισιάς με 86-74 στην φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στο κλειστό του ΟΑΚΑ, λίγο πριν αναχωρήσουν άπαντες για διήμερο ρεπό ελέω Πάσχα.

Στο πρώτο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 46-38. Στον αγώνα, όπου οι «κιτρινόμαυροι» φόρεσαν ξανά τις φανέλες με το μανίκι έδωσαν το «παρών» ο αντιπρόεδρος και γενικός διευθυντής της ΚΑΕ, Σταύρος Δουβής και το μέλος του Δ.Σ., Νίκος Μπαμπανικολός.

Στο μεταξύ, ο Ντράγκαν Σάκοτα παραχώρησε διήμερο ρεπό στους παίκτες του οι οποίοι θα επιστρέψουν στις προπονήσεις τη Δευτέρα (13/4, 17:00).