Ανατροπή και νίκη για τη Βέχτα, πριν την ΑΕΚ

Η γερμανική ομάδα πήρε εντός έδρας νίκη επί της Μπράουνσβαϊγκ με 106-103 για την Μπουντεσλίγκα, έχοντας επί μέρους σκορ 43-15 στην 4η περίοδο.

Το επόμενο ματς της ΑΕΚ για το Basketball Champions League, είναι αυτό που θα γίνει στο ΟΑΚΑ αυτή την Τρίτη, με αντίπαλο τη Ράστα Βέχτα, η οποία πέτυχε εντυπωσιακή εντός έδρας νίκη επί της Μπράουνσβαϊγκ με 106-103 (Τα δεκάλεπτα: 24-24, 44-52, 63-88, 106-103) και πλέον έχει ρεκόρ 5-3 στο πρωτάθλημα Γερμανίας. Το φοβερό είναι ότι η ομάδα του Πέδρο Καγιές έχανε με 88-63 στο τέλος της 3ης περιόδου, αλλά έφτασε στη νίκη με επί μέρους σκορ 43-15 στο τέταρτο δεκάλεπτο! Πρώτος σκόρερ για τη Βέχτα, ήταν ο Φίλιπ Έρκενχοφ 20 πόντοι.