Μπακασέτας: «Είναι και ένα... τεστ ενόψει Ολυμπιακού αυτό το ματς»

Ο Τάσος Μπακασέτας εμφανίστηκε μετά την αποψινή ήττα αποφασισμένος για τη συνέχεια της ΑΕΚ σε πλέι οφ και κύπελλο.

«Ο αντίπαλος είχε κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο πιέσαμε, ισοφαρίσαμε, κυνηγήσαμε και το τρίτο γκολ. Αλλά, δυστυχώς, δεν ήρθε και το δεχθήκαμε. Όταν μπαίνουμε χαλαροί, δεν είμαστε συγκεντρωμένοι θα δεχθούμε το γκολ. Δεν φοβόμαστε κανέναν αντίπαλο. Να ξεχάσουμε το πρώτο ημίχρονο και να δείξουμε ότι όταν παίζουμε σωστά, τα καταφέρνουμε.

Είναι και ένα τεστ ενόψει Ολυμπιακού και πιστεύω ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Όλες οι ομάδες έχουν ένα κακό φεγγάρι. Εμείς είχαμε ένα ημίχρονο. Εμείς, με εις βάρος μας ένα 2-0, γυρίσαμε το παιχνίδι, αλλά τελικά χάσαμε από μια περίεργη φάση» είπε χαρακτηριστικά ο Ελληνας επιθετικός της ΑΕΚ που για ακόμη μια φορά δεν… φάνηκε στο γήπεδο.