Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 1-1: «Ζωντανός» ο Αστέρας δια χειρός... Χουρέγκι!

Η τρέχουσα εβδομάδα ήταν αρκετή δύσκολη για την ομάδα του Παναθηναϊκού, μετά τα όσα είχαν διαρρέυσει για την υπάρχουσα κατάσταση με τον τεχνικό της ομάδας, Γιώργο Δώνη. Το «τριφύλλι» αν και προηγούταν με 1-0μέχρι τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η ομάδα του Ράσταβατς βρήκε το γκολ της ισοφάρισης και πήρε μια σπουδαία ισοπαλία.

Ο Αστέρας Τρίπολης έπαιζε τα… ρέστα του σήμερα για τη συμμετοχή του στα Play-Off της Super League. Οι γηπεδούχοι εμφανίσθηκαν ιδιαιτέρως ορεξάτοι, ωστόσο όλες οι επιθετικές του ενέργειες δεν βρήκαν στόχο.

Η αναμέτρηση ήταν αρκετά αμφίρροπη, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα στην ανάπαυλα οι 2 ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες δίχως σκορ.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη μπήκε στο δεύτερο μέρος με μοναδικό σκοπό τους 3 βαθμούς και στο 50′ ο Νατζ κέρδισε το πέναλτι για την ομάδα του. Ο Φεντερίκο Μακέντα ανέλαβε την εκτέλεση, ωστόσο ο Παπαδόπουλος απέκρουσε. Παρ’ όλα αυτά, ο Μανούχος έδειξε επανάληψη, ο Ιταλός φορ ανέλαβε ξανά την εκτέλεση κι αυτή τη φορά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Εκεί που όλα έδειχναν πως ο Παναθηναϊκός θα φύγει με τους 3 βαθμούς από την Αρκαδία, ο Αστέρας Τρίπολης, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 86΄ με πολύ ωραίο τέρμα του Χουρέγκι.

Με το βαθμό της ισοπαλίας, ο Αστέρας Τρίπολης παραμένει για τα καλά στο… κυνήγι της πρώτης «εξάδας».