Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 2-1: Λύτρωση με Ντέλετιτς!

Σε μία αναμέτρηση που διακυβεύονταν πολλά για τις 2 ομάδες, ο Αστέρας Τρίπολης με buzzer-beater του new-entry Ντέλετιτς κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να τελείωσε δίχως σκορ (0-0), παρ’ όλα αυτά αμφότερες οι πλευρές είχαν αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθούν.

Στο δεύτερο μέρος τα δεδομένα άλλαξαν… δραματικά. Οι Αρκάδες ευτύχησαν να προηγηθούν, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαράλες. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, η ομάδα του Μάκη Χάβου αναγκάστηκε να πάιξει πιο επιθετικά, δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 60΄ με πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Ρόσα.

Ωστόσο, ο Μίλος Ντέλετιτς – ο οποίος πραγματοποίησε το ντεμπούτο με τη φανέλα του Αστέρα Τρίπολης – λύτρωσε την ομάδα του με εξαιρετική κεφαλιά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.