Ασταμάτητος ο ΠΑΣ Γιάννινα, 4-1 την Κέρκυρα

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος επικράτησε με 4-1 της Κέρκυρας σε αγώνα για την 20η αγωνιστική της Super League 2.

Στο 19΄ ο Παμλίδης ευστόχησε σε πέναλτι, έπειτα από χέρι στο οποίο υπέπεσε ο Μτσεντλισβίλι. Από το σημείο εκείνο και μετά κυριάρχησε στο ματς και πίεσε προκειμένου να φτάσει στο 2-0. Αυτό ήρθε στο 38΄, όταν Ελευθεριάδης σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να ζευγαρώσει τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 40΄ η Κέρκυρα κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Βίντερ, ωστόσο στο 42΄ο Κρίζμαν με προβολή έκανε το 3-1, αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς όμως να έχει κάνει κάποια άλλη ευκαιρία στην εστία του Παγκράτη.

Όλα αυτά μέχρι το 54΄ όταν η προβολή του Κρίζμαν πέρασε άουτ από την εστία των Επτανήσιων. Αυτό το οποίο δεν μπόρεσαν να πετύχουν σε εκείνο το χρονικό σημείο οι παίκτες του Αργύρη Γιαννίκη, το πέτυχαν στο 75΄ όταν ο Παμλίδης και πάλι από το σημείο του πέναλτι ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Αποστολόπουλος από τον Σπίντζο, κάνοντας το 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ του ματς.