Θύελλα Ραφήνας - ΑΕΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

asteras-varis-aekΣτις 14:00, η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τη Θύελλα Ραφήνας στο Μενίδι για τον εξ αναβολής αγώνα της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το ματς μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης και ο Μανώλης Βογιατζάκης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream
ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE

Τέλος αγώνα 1-0 το σκορ

90’+ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Μπρέσεβιτς απο κοντα! Μπλοκάρει ο Κατσούλης!

90′ ΓΚΟΛ Η Θύελλα Ραφήνας σκοράρει με τον Μητρόπουλο απο κοντά για το 1-0, σοκ για την ΑΕΚ

90′ Ο Μητρόπουλος κλείνει τις αλλαγές για την Θύελλα.

Ο Μελισσανίδης βλέπει το ματς απο τα κάγκελα, δίπλα στον αγωνιστικό χώρο!

90′ Κακό σουτ του Ρόβα, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ!

89′ Σουτ του Μπρέσεβιτς, αποκρούει ο Κατσούλης!

86ο λεπτό στο Μενίδι, η ΑΕΚ δεν παίζει καλά και προσπαθεί με κάθε τρόπο να κάνει φαση για γκολ

85′ Αλλαγή για την Θύελλα, ο Πασάς στο γήπεδο

84′ Σουτ του Ράμα, η μπάλα στα χέρια του Κατσούλη!

83′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Ανάκογλου, δεν έπιασε καλά το σουτ απο κοντά!

81′ Δυνατό σουτ του Τσουκαλά, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

77′ Εκτέλεση φάουλ του Ντακόλ, η μπάλα χτυπά σε χέρι σύμφωνα με τους παίκτες της ΑΕΚ

76′ Κακό σουτ του Ανάκογλου, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

74′ Σουτ του Σταθάκη εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Κατσούλη

67′ Αλλαγή για την Θύελλα. Ο Δημοσπύρος στην θέση του Ραμπαβήλα

66′ Σουτ με δύναμη από τον Ανάκογλου, η μπάλα λίγο άουτ!

65′ Κίτρινη στον Κατσούμπρη

64′ Εκτέλεση φάουλ του Πλατέλλα, η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

63′ Κίτρινη στον Ντούνη

59′ Σουτ του Τσουκαλά, μπλόκαρε ο Κατσούλης

57′ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα δεν έχει δύναμη και μπλοκάρει ο Κατσούλης

57′ Αλλάζει τα άκρα στην άμυνα ο Δέλλας, δεξιά ο Γεωργέας, αριστερά ο Τσουκαλάς.

55′ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα ψηλά άουτ!

Πιέζει η ΑΕΚ για να σκοράρει το πρώτο γκολ

53′ Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Ράμα και Γεωργέας στις θέσεις των Γροντή και Πεταυράκη. Ο Γεωργέας παίζει αριστερά στην άμυνα και μπροστά του ο Ράμα.

49′ Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, μπλοκάρει ο Κατσούλης

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Μενίδι, με την Θύελλα στη σέντρα

Τέλος ημιχρόνου στο Μενίδι, ΑΕΚ και Θύελλα Ραφήνας στο 0-0

43′ Ανατροπή με κλωτσιά στον Ντακόλ μέσα στην περιοχή, αντί για πέναλτι ο Μακρυπόδης δίνει επιθετικό φάουλ!

40′ Ο Πλατέλλας με τον Κατσούλη εκτός περιοχής σούταρε, η μπάλα κόπηκε πριν πάει στο τέρμα!

37′ Ο Κορδέρο σούταρε δυνατά εκτός περιοχής, η μπάλα κόρνερ από τον Κατσούλη!

36΄Έβγαινε τετ α τετ η Θύελλα απο δεξιά, αλλά ο Ρόβας έκανε σωτήριο τάκλιν και έδιωξε την μπάλα

29′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ρόβας εκτέλεσε το φάουλ για τον Σταθάκη, αυτός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην γωνία, απέκρουσε ο Κατσούλης εντυπωσιακά!

28′ Κίτρινη κάρτα στον Ματζώρο για σκληρό μαρκάρισμα και ένταση με τον Ισπανό και τον Ντακόλ

20′ Σουτ του Πλατέλλα δυνατό, η μπάλα στα χέρια του Κατσούλη που είχε σωστή θέση!

19′ Σουτ του Μπρέσεβιτς από αριστερά, η μπάλα άουτ δεν ανησύχησε ο Κατσούλης

17′ Ο Μπρέσεβιτς έκανε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ!

13′ Ο Γροντής από αριστερά με αντίπαλο μπροστά του έκανε το σουτ, αλλά δεν είχε δύναμη και μπλόκαρε την μπάλα ο Κατσούλης

Οι γηπεδούχοι έχουν κρατήσει την μπάλα στα πόδια τους και μειώνεται η κατοχή της μπάλας για την ΑΕΚ

Πιέζει η ΑΕΚ πολύ την Θύελλα για να πετύχει το πρώτο γκολ

5′ Σουτ του Γροντή από αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Πλατέλλας!

5′ Σουτ του Πλατέλλα απο κοντά, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ!

Ρόβας – Σταθάκης στα στόπερ, Πεταυράκης αριστερά, Τσουκαλάς δεξιά, Κορδέρο – Ανάκογλου στα χαφ, Γροντής αριστερά, Πλατέλλας δεξιά και ο Ντακόλ πίσω απο τον Μπρέσεβιτς στο 4-2-3-1 του Δέλλα

2′ Πλασέ του Ντακόλ απο κοντά, η μπάλα λίγο άουτ

1′ Ο Ανάκογλου έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ να σκοράρει, αφού απέκρουσε ο πορτιέρο!

1′ Ξεκινά το παιχνίδι με την ΑΕΚ στη σέντρα!

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, έτοιμο να ξεκινήσει το ματς

Ξεκίνησε η μετάδοση του αγώνα! Πατήστε Play και ακούστε!

Μόλις μπήκε στο γήπεδο ο Δημήτρης Μελισσανίδης, ο οποίος αποθεώθηκε από τους φίλους της ΑΕΚ που φώναζαν συνθήματα για τη Νέα Φιλαδέλφεια!

Πέντε λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, ξεκινά η μετάδοση LIVE από το WEB RADIO του enwsi.gr

Έχει γεμίσει η κερκίδα που αφορά τους οπαδούς της ΑΕΚ, την ώρα που συνεχίζεται κανονικά η προθέρμανση των δύο ομάδων.

Στον πάγκο της Θύελλας: Μητρόπουλος, Τσέλιος, Δημοσπύρος, Προδρόμου, Κουμουλίδης, Ντόσκας, Πασάς

Διαιτητής ο Μακρυπόδης, με επόπτες τους Γκαβέρα – Γκοτσόπουλο

Ένταση στην μία πλευρά των φίλων της ΑΕΚ, με άλλους που βρίσκονται εκτός.

Η 11άδα της Θύελλας Ραφήνας:  Κατσούλης, Ματζίρος, Καμπάσης, Σερέτης, Τασόπουλος, Ντούνης, Χαρακτίδης, Ανδράλας, Γεραγκέλης, Κατσούγκρης, Ραμπαβήλας

Εκτός αποστολής έμειναν οι Πόποβιτς και Τσιρίλο, ενώ στον πάγκο βρίσκονται οι Γεωργέας, Καραγκιολίδης, Αργυρίου, Παληαρούτας, Τσούπρος, Τζανετόπουλος και Ράμα.

Ο Τραϊανός Δέλλας αποφάσισε να ξεκινήσει το σημερινό εξ’ αναβολής παιχνίδι με τον Βούρα κάτω από τα δοκάρια, τον Τσουκαλά δεξί μπακ, τον Πεταυράκη αριστερό μπακ, τους Ρόβα – Σταθάκη στο κέντρο της άμυνας, τους Κορδέρο – Ανάκογλου στον άξονα, τον Πλατέλλα δεξιά στην επίθεση, τον Γροντή αριστερά και τους Ντακόλ και Μπρέσεβιτς στην επίθεση με τον Κροάτη σέντερ φορ στο 4-2-3-1.

13:05 Η κεντρική κερκίδα έχει μόνο φίλους της ΑΕΚ, ενώ η απέναντι θα είναι για τους οπαδούς της Θύελλας Ραφήνας.

12:55 Ο Νίκος Γεωργέας όλα δείχνουν ότι θα είναι εκτός 11άδας

12:50 Πολύ καλός καιρός στο Μενίδι, οι δύο ομάδες έκαναν αναγνωριστική βόλτα στον αγωνιστικό χώρο που δεν είναι και στα… καλύτερα του.

12:48 Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδου του Μενιδίου αυτή την ώρα