Πανναξιακός - ΑΕΚ 0-5 (ΤΕΛΙΚΟ)

goal aek mandraikosΣτις 14:45 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πανναξιακό για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr, με απεσταλμένο τον Τάσο Καπετανάκο βρίσκεται στη Νάξο και θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Ο δικέφαλος θα έχει για έναν ακόμα αγώνα τη δυναμική υποστηρίξη των φιλάθλων του, οι οποίοι έχουν εξαντλήσει τα εισιτήρια που είχαν στη διάθεσή τους. Ο Δέλλας θέλει η ομάδα του να ολοκληρώσει με νίκη τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και να προσθέσει μία ακόμα εκτός έδρας επιτυχία. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

* Με τον Ιβάν Μπρέσεβιτς στην ενδεκάδα της, παρατάσσεται η ΑΕΚ απέναντι στον Πανναξιακό. Ο Τραϊανός Δέλλας δεν επιφύλαξε έκπληξη στο αρχικό σχήμα και έτσι η Ένωση θα αγωνιστεί με τους  Καραγκιολίδη, Γεωργέα (δεξί μπακ), Πεταυράκη, Ρόβα, Τσιρίλο, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλα, Γροντή, Ντακόλ και Μπρέσεβιτς. Οι κιτρινόμαυροι θα αγωνιστούν με 4-2-3-1, έχοντα τον Ντακόλ πίσω από τον Κροάτη, που ξεπέρασε τις όποιες ενοχλήσεις είχε στο γόνατο .

*  Βροχή και αέρας συνθέτουν το σκηνικό του καιρού στην Νάξο, λίγη ώρα πριν ξεκινήσει το παιχίδι της ΑΕΚ με τον Πανναξιακό

Live streaming video by Ustream

Το παιχνίδι έχει ξεκινήσει

Παρά την συνεχή βροχή, ο αγωνιστικός χώρος είναι σε σχετικά καλή κατάσταση.

10′ Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι τώρα το ματς.

12′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Λίμα του Πανναξιακού

14′ Δυνατό σουτ του Ντακόλ, η μπάλα έφυγε μόλις άουτ.

24′ Ακυρώθηκε γκολ της ΑΕΚ που πέτυχε ο Ανάκογλου, ως οφσαιντ

27′ Παραμένει το 0-0, παρά την κυριαρχία της ΑΕΚ

35′ Ο Γροντής βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, αλλά το άψυχο πλασέ του, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

Κίτρινη κάρτα στον Μπρέσεβιτς

43′ Ο Γροντής σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

43′ Ο Πλατέλλας πήρε την μπάλα και σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας του Πανναξιακού απέκρουσε.

44′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Κορδέρο να σουτάρει άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με “λευκή” ισοπαλία.

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το β’ ημίχρονο.

47′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Σέντρα του Γροντή, κεφαλιά ο Μπρέσεβιτς, η μπάλα στα δίχτυα. Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 στη Νάξο

51′ Ο Πλατέλλας μπήκε στην περιοχή, ανατράπηκε και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι.

52′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Μπρέσεβιτς ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστία του Πανναξιακού. 2-0 για τον δικέφαλο

54′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα πέρασε άουτ

57′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Εντυπωσιακή προσπάθεια από τον Βαγγέλη Πλατέλλα. πέρασε δύο αντιπάλους και σκόραρε. 3-0 για την Ένωση.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη Γροντή

64′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Βαγγέλης Πλατέλλας πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς. Η Ένωση ανεβάζει τον δείχτη του σκορ στο 0-4

68′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Καραγκιολίδη σε φάουλ του Βούλγαρη. Κόρνερ για τον Πανναξιακό.

70′ Νέα απόκρουση του Καραγκιολίδη, αυτή τη φορά σε σουτ του Ρόβα. Σταθερός ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ όσες φορές χρειάστηκε.

71′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. τη θέση των Γροντή και Γεωργέα παίρνουν οι Παληραρούτας και Τσουκαλάς

75′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Μπρέσεβιτς πετυχαίνει και τρίτο γκολ. Συνολικά το πέμπτο σήμερα της Ένωσης. Πανναξιακός – ΑΕΚ 0-5

76′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς παίρνει τη θέση του Κορδέρο.

87′ Αποβολή για τον Πανναξιακό. Ο Λίμα διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή και αντίκρισε τη 2η κίτρινη κάρτα. Οι γηπεδούχοι θα ολοκληρώσουν το ματς με παίκτη λιγότερο.

Τέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ πέτυχε τη δεύτερη μεγαλύτερη σε εύρος νίκη της στο πρωτάθλημα και την μεγαλύτερη εκτός έδρας. Τρία γκολ ο Μπρέσεβιτς και δύο ο Βαγγέλης Πλατέλλας.