Χανιά - ΑΕΚ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

×ÁÍÉÁ - ÁÅÊ  (FOOTBALL LEAGUE 2014-2015)ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ: ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Στις 18:00 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Α.Ο Χανίων στα Περιβόλια για την 3η αγωνιστική της Football League και το enwsi.gr βρίσκεται στην Κρήτη για να σας μεταδώσει LIVE, μέσω Web Radio όλη την αναμέτρηση. Μετά τις δύο νίκες στα πρώτα ματς πρωταθλήματος κόντρα σε Παναιγιάλειο και Απόλλωνα Σμύρνης, ο Δικέφαλος θέλει να πετύχει σήμερα το 3 στα 3 κόντρα στην ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου. Ο Τραϊανός Δέλλας δεν έχει στη διάθεσή του τον τραυματία Ανάκογλου, καθώς και τους ανέτοιμους Μπρέσεβιτς και Σοϊλέδη. Αντίθετα το “παρών” στην αποστολή δίνει ο Χρήστος Αραβίδης, ο οποίος εξέτισε την ποινή της μιας αγωνιτικής που του είχε επιβληθεί λόγω της αποβολής του στο Αίγιο.

Πατήστε το “play” στην παρακάτω οθόνη  και ακούστε την μετάδοση του ματς σε περιγραφή του Σταύρου Καζαντζόγλου, ενώ διαβάστε γραπτώς την εξέλιξη του αγώνα και σχολιάστε στο τέλος της σελίδας.

Live streaming video by UstreamΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος αγώνα, η ΑΕΚ με το γκολ του Μάνταλου και αυτό του Κολοβέτσιου κερδίζει 0-2 μέσα στα Χανιά και κάνει το 3Χ3!

89′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας στην θέση του Μπαρμπόσα.

87′ Ο Ντακόλ στην θέση του Πλατέλλα, στο άκρο ο Αραβίδης

86′ ΓΚΟΛ Κόρνερ του Μάνταλου ο Κολοβέτσιος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 0-2!

85′ Κίτρινη στον Μανωλά

80′ Ο Καραγιάννης στην θέση του Γκούμα, για την δεύτερη αλλαγή των Χανίων

79′ Κίτρινη ο Μάνταλος

76′ ΓΚΟΛ Απίστευτο γκολ του Μάνταλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ απο αριστερά που έστειλε την μπάλα στο γάμα του Ρίζου!!!!

71′ Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο

70′ Δυνατό σουτ του Μάνταλου, η μπάλα στα χέρια του Ρίζου που μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια προ του Πλατέλλα!

70′ Δεν μπορεί η ΑΕΚ να βρει χώρους και λύσει στην οργάνωση του παιχνιδιού της

Πολλά τα λάθη του Κορδέρο για ακόμη ένα παιχνίδι…

66′ Ευκαιρία για τα Χανιά, από αριστερά σέντραρε ο Πάγκαλος, ο Γεωργέας έκανε την προβολή, η μπάλα πήγε πάνω στον Ανέστη που την έδιωξε!

Αριστερό μπακ παίζει ο Γεωργέας, με τον Μάνταλο να παίζει στο πλάι του Κορδέρο

64′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς στην θέση του Πεταυράκη

61′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα

60′ Κίτρινη κάρτα στον Καμινιώτη

56′ Ο Μάνταλος σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ

53′ Πρώτη αλλαγή για τα Χανιά, ο Καραλής (πρώην παίκτης της ΑΕΚ) στην θέση του Κρητικού

52′ Ο Κολοβέτσιος ζητά πέναλτι από κράτημα αντιπάλου του σε εκτέλεση φάουλ, με τον Παπατζίκο να του κρατά την φανέλα και τον διαιτητή να μην δίνει πέναλτι!

51′ Η ΑΕΚ προσπαθεί να αναπτυχθεί, αλλά δεν βρίσκει χώρους και κάνει λάθη

46′ Αρχίζει το δεύτερο 45λεπτο στα Περιβόλια με την ΑΕΚ στην σέντρα

Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ στα Χανιά

Ημίχρονο στα Περιβόλια, με τα Χανιά και την ΑΕΚ στο 0-0. Η ΑΕΚ είχε επτά επιθετικές προσπάθειες, οι Κρητικοί καμία.

Πολύ μέτρια η εικόνα της ΑΕΚ, με κάκιστη κυκλοφορία της μπάλας

40′ Κίτρινη κάρτα στον Σιλιγαρδάκη

Καταιγίδα στα Χανιά με δυνατό αέρα

37′ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα Περιβόλια

29′ Ο Πλατέλλας εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας, έκανε την προβολή με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ!

27′ Επικίνδυνη επίθεση των Χανίων, έκοψε σωτήρια ο Λαμπρόπουλος

Άρχισε η βροχή στα Περιβόλια

13′ Κεφαλιά του Πλατέλλα, η μπάλα στρώθηκε στον Μπαρμπόσα που έκανε ψαλιδάκι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

12′ Κίτρινη στον Γκούμα για χέρι

Η ΑΕΚ έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων και μοιάζει περισσότερο κινητική από τους γηπεδούχους

8′ Σέντρα του Μπαρμπόσα, κεφαλιά του Αραβίδη στα χέρια του Ρίζου η μπάλα.

6′ Κόρνερ του Μπαρμπόσα με την βοήθεια του αέρα η μπάλα πάει λίγο πάνω απο το δοκάρι!

6′ Σουτ του Μπακάκη, η μπάλα κοντράρει και πάλι κόρνερ

Πολύ καλός ο αγωνιστικός χώρος στα Χανιά

1′ Το ματς ξεκίνησε με τα Χανιά στην σέντρα