Άγιος Νικόλαος - ΑΕΚ 1-6 (ΤΕΛΙΚΟ)

goal aek agios nikolaos anakoglou 2Στις 13:00, η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Άγιο Νικόλαο στην Κρήτη για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το ματς μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Σταμάτης Βούλγαρης (ειδική συνεργασία με το enwsi.gr), ο οποίος βρίσκεται στο Λασίθι προκειμένου να σας ενημερώσει για οτιδήποτε συμβεί πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το τέλος του ματς, με πλούσιο ρεπορτάζ. Ακούστε την εξέλιξη του αγώνα πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Live streaming video by Ustream

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΕΚ

1-6

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΡΗΤΗΣ19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Πρωτ/τος Γ’ Εθνικής

ΑΕΚ

1. ΜΠΡΟΚΟΣ, 2. ΚΩΣΤΑΚΗΣ, 3. ΚΑΝΑΣ, 4. ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ,  5. ΔΕΛΛΙΟΣ, 6. ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, 7. ΠΗΓΙΑΚΗΣ, 8. ΜΥΡΙΛΛΑΣ, 9. ΔΗΜΑΣ, 10. ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ, 11. ΚΑΡΝΙΑΤΗΣ1. ΒΟΥΡΑΣ, 2. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ (39’Ντακόλ), 3. ΠΕΤΑΥΡΑΚΗΣ, 4. ΡΟΒΑΣ, 5. ΣΤΑΘΑΚΗΣ, 6. ΚΟΡΔΕΡΟ, 7. ΓΕΩΡΓΕΑΣ, 8. ΠΟΠΟΒΙΤΣ, 9. ΜΠΡΕΣΕΒΙΤΣ, 10. ΑΝΑΚΟΓΛΟΥ, 11. ΠΛΑΤΕΛΛΑΣ

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Τέλος του ματς στον Άγιο Νικόλαο. Η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες με σκορ 6-1 μέσα στην Κρήτη.

92′ Ο Ρόβας εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

87′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ, το τέταρτο σήμερα από τον  Ντακόλ και πάλι με εύστοχο πλασέ από το ύψος της περιοχής, μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας με τον Μπρέσεβιτς.

83′ Πυγιάκης σουτ από τα πλάγια η μπάλα άουτ

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο ΤΣΟΥΜΑΓΚΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΕΤΑΥΡΑΚΗ

78′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ με τον Ντακόλ. Χατ τρικ για τον Βραζιλιάνο και πάλι με εξαιρετικό πλασέ μετά από πολύ καλή κάθετη πάσα του Ανάκογλου

72′ Σουτ του Πλατέλλα μέσα από την περιοχή, ο Μπρόκος έπεσε και μάζεψε τη μπάλα

70′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Δημήτρη Ανάκογλου

68′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ και πάλι με τον Ντακόλ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή από τα πλάγια και πλάσαρε σωστά.

67′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ με τον Ντακόλ. Ο Ανάκογλου άλλαξε τη μπάλα με τον Ντακόλ έξω από την περιοχή. Ο Βραζιλιάνος σούταρε και αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Αγ. Νικολάου

65′ Ο Πόποβιτς στον Ανάκογλου, με τον Έλληνα άσο να σουτάρει δυνατά, αλλά ο Μπρόκος ήταν σε πολύ καλή θέση και μάζεψε τη μπάλα.

Κίτρινη κάρτα στον Κωστάκη

63′ Ο Μπρέσεβιτς έστρωσε τη μπάλα με το κεφάλι στον Πόποβιτς. Ο Κροάτης σούταρε απελπιστικά άουτ

61′ Δοκάρι για την ΑΕΚ με τον Ντακόλ. Ο Ρόβας έκανε τη σέντρα, ο Πλατέλλας έδωσε στον Ντακόλ, με τον Βραζιλιάνο να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπρόκου

51′ Ωραία κίνηση από τον Πλατέλλα, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε δυνατό σουτ, αλλά ο Μπρόκος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

Μόλις άρχισε το β’ ημίχρονο

Τέλος για το α’ ημίχρονο. Άγιος Νικόλαος – ΑΕΚ 1-1

54′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ντακόλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπρόκου

43′ Δυνατό σουτ του Πόποβιτς εκτός περιοχής, ο Μπρόκος έπεσε και έδιωξε εντυπωσιακά. Πρώτη χαμένη ευκαιρία της ΑΕΚ μετά την ισοφάριση.

40′ Ο Κοκολάκης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ιασωνίδης έκανε το γυριστό, αλλά η μπάλα περασε ψηλά άουτ

39′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο ΝΤΑΚΟΛ ΠΗΡΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΤΣΟΥΚΑΛΑ

39′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοκολάκη, η μπάλα κόντραρε, κόρνερ

Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη για χέρι

37′ Δυνατό συρτό σουτ του Σταθάκη, η μπάλα πέρασε αόυτ

33′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μυρίλλα. Αποβολή για τον Άγιο Νικόλαο.

32′ ΓΚΟΛ για τον Άγιο Νικόλαο. Ο Κοκολάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Καρνιάτης με κεφαλιά νίκησε τον Ηλία Βούρα. Ο Άγιος Νικόλαος ισοφάρισε 1-1.

Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα για δυνατό μαρκάρισμα στον Καρνιάτη

24′ Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Πόποβιτς. Κεφαλιά του Σταθάκη, η μπάλα άουτ

23′ Ο Πόποβτς άλλαξε ωραία τη μπάλα με τον Κορδέρο. Ο Ισπανός έδωσε στον Πόποβιτς, ο οποίος μπήκε μόνος του από αριστερά, αλλά βγήκε γρήγορα ο Μπρόκος και έδιωξε τη μπάλα

18′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ με τον Δημήτρη Ανάκογλου. Ωραία ατομική προσπάθεια του Ανάκογλου, εξαιρετικό πλασέ και η Ένωση ανοίγει το σκορ. 0-1!

Κίτρινη κάρτα στον Μυρίλλα

14′ Ο Κορδέρο έβγαλε καλή μπαλιά στον Πόποβιτς, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, αλλά η επίλογή του ήταν η χειρότερη δυνατή. Δεν έκανε ούτε σουτ, ούτε πάσα.

6′ Κεφαλιά του Σταθάκη, η μπάλα πέρασε άουτ

3′ Ο Μπρέσεβιτς ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα ψηλά, άουτ. Άλλο ένα χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ

Κίτρινη κάρτα στον Χρηστάκη

2′ Πέναλτι για την ΑΕΚ. Το κέρδισε ο Μπρέσεβιτς.

Πρώτη σέντρα στο ματς

Οι δύο ομάδες έχουν παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο και είναι έτοιμοι για το ματς. Μόλις άρχισε και η Web Radio μετάδοση του enwsi.gr

Ο Τσιρίλο και ο Παληαρούτας έμεινα εκτός αποστολής από τον Τραϊανό Δέλλα

Περίπου 50 φίλοι της ΑΕΚ βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου. Αναμένονται περισσότεροι όσο περνάει η ώρα.

Μόλις βγήκε η ΑΕΚ για προθέρμανση

Στις 11:30 έφτασε η αποστολή της ΑΕΚ στο γήπεδο του Αγ. Νικολάου. Ισχυρά μέτρα ασφαλείας από την αστυνομία, λόγω των περιορισμένων θέσεων που υπάρχουν στην εξέδρα για τους φιλάθλους. Οι αστυνομικές δυνάμεις δε θέλουν να προσέρχεται κανένας στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου χωρίς εισιτήριο.