ΑΕΚ - Μανδραϊκός 8-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

gewrgeasΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 15:00 τον Μανδραϊκό για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream
ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η Ένωση κερδίζει με 8-0 τον Μανδραϊκό. Τρία γκολ  Μπρέσεβιτς, δύο ο Ανάκογλου, από ένα οι Πλατέλλας-Πεταυράκης και ένα αυτογκόλ ο Χουστουλάκης

89′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Τσουκαλά, ο Χουστουλάκης μπερδεύτηκε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 8-0!

85′ Τρίτη αλλαγή για τον Μανδραϊκό. Ο Κανάκης στην θέση του Ζαχαράτου

82′ Κεφαλιά του Ντακόλ, μπλοκάρει ο Χρόνης

80′ Kαλή εκτέλεση φάουλ του Ρόβα, η μπάλα λίγο άουτ.

77′ Σουτ του Ντακόλ, η μπάλα λίγο άουτ!

76′ Αλλαγή για τον Μανδραϊκό. Ο Χιώτογλου στην θέση του Μπιλίτση

76′ Ο Ντακόλ με ψαλιδάκι επιχείρησε να σκοράρει, αλλά η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο

73′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στην θέση του Μπρέσεβιτς

73′ Σέντρα του Τσουκαλά, η κεφαλιά του Μπρέσεβιτς λίγο άουτ

70′ ΓΚΟΛ Ο Ανάκογλου έκανε υπέροχη ενέργεια, πάσαρε ιδανικά στον Πεταυράκη που με δυνατό σουτ έκανε το 7-0!

68′ Προβολή του Καϊμακαμούδη, προ του Καραγκιολίδη, η μπάλα άουτ

Ο Κάτσικας παίζει ως αμυντικό χαφ δίπλα στον Ανάκογλου, ο Τσούπρος στόπερ με τον Ρόβα

65′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Τσούπρος και Κάτσικας στο ματς, Γεωργέας και Κορδέρο εκτός.

64′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή απο τον Μπρέσεβιτς και με πλασέ έκανε το 6-0!

61′ Σουτ του Σερεπα, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

60′ Αλλαγή για τον Μανδραϊκό, ο Λελούδας στη θέση του Κουσούρη

55′ ΓΚΟΛ Ο Ανάκογλου συνδυάστηκε με τον Μπρέσεβιτς και ο νεαρός με δυνατό σουτ έκανε το 5-0!

54′ Ο Κορδέρο πάσαρε στον Ντακόλ, αυτός σούταρε όμως ο Χρόνης απέκρουσε

50′ Σουτ στην κίνηση από τον Ζαχαράτο, μπλόκαρε την μπάλα ο Καραγκιολίδης

46′ ΓΚΟΛ Ο Ανάκογλου έκανε την κούρσα και με σουτ 20 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου έκανε το 4-0!

Έτοιμο να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει με 3-0 άνετα με το χατ τρικ του Μπρέσεβιτς

45′ Σουτ του Πεταυράκη, η μπάλα λίγο άουτ

42′ Κίτρινη κάρτα στον Κουσούρη

40′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Τσουκαλά, ο Μπρέσεβιτς από κοντά κάνει εύκολα το 3-0!

36′ Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη για μαρκάρισμα σε αντίπαλο

34′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία με Μπρέσεβιτς και Πεταυράκη μια… ανάσα από την γραμμή της εστίας του Χρόνη!

33′ Σουτ του Ανάκογλου, η μπάλα άουτ. Υπάρχει μαρκάρισμα πάνω στο νεαρό χαφ…

28′ ΓΚΟΛ Υπέροχη μπαλιά του Ανάκογλου για τον Μπρέσεβιτς, ο Κροάτης με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 από δεξιά στο ύψος της μεγάλης περιοχής!!!

24′ Σουτ του Πόποβιτς, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Χρόνης!

22′ Σουτ του Ζαχαράτου, η μπάλα λίγο άουτ.

19′ Ο Πεταυράκης σκοράρει με σουτ, αλλά το γκολ ακυρώνεται. Σωστή η υπόδειξη του επόπτη για οφσάιντ

15′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας σέντραρε, η άμυνα του Μανδραϊκού έκανε λάθος και ο Μπρέσεβιτς από κοντά με προβολή άνοιξε το σκορ!

13′ Ωραία ενέργεια του Τσουκαλά, σουτ, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε

11′ Τρία σουτ παικτών της ΑΕΚ από πολύ κοντά, κόντραραν σε αντιπάλους και η μπάλα απομακρύνθηκε!

8′ Σουτ του Καϊμακαμούδη, μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης

5′ Φάουλ του Ντακόλ μπλόκαρε ο Χρόνης την μπάλα

Γεωργέας-Ρόβας στα στόπερ, Πεταυράκης αριστερά, Τσουκαλάς δεξιά, Κορδέρο-Ανάκογλου στα χαφ, δεξιά στην επίθεση ο Πλατέλλας, αριστερά ο Πόποβιτς και ο Ντακόλ πίσω από τον Μπρέσεβιτς

3′ Πλασέ του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Χρόνης σταθερά.

2′ Σουτ του Πόποβιτς απέκρουσε ο Χρόνης

1′ Ξεκινά το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, με τον Μανδραϊκό στη σέντρα

Σε λίγα λεπτά ξεκινά η μετάδοση του αγώνα από το WEB RADIO του enwsi.gr! Πατήστε play και ακούστε!

Oι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια

Διαιτητής του αγώνα ο Κέκελος με επόπτες του Μπρέσιακα-Σπυριδόπουλου

Ελάχιστος κόσμος στο ΟΑΚΑ, μόνο οι προσκήσεις και οι εκπρόσωποι των ΜΜΕ

Οι δύο ομάδες κάνουν προθέρμανση στον αγωνιστικό χώρο, τσουχτερό το κρύο.

Η 11άδα του Μανδραϊκού: Χρόνης, Χουστουλάκης, Κουσούρης, Μεσσήνη, Κολτσίδας, Αγκόλι, Μπιλίτσης, Μπούγιας, Καϊμακούδης, Ζαχαράτος, Σερέπας. Στο πάγκο είναι οι: Παναγιωτόπουλος, Τεπέτοφ, Λελούδας, Καραδαής, Χιώτογλου, Βασιλείου, Κανάκης

Στον πάγκο της ΑΕΚ κάθονται οι Παληαρούτας, Βούρας, Αργυρίου, Τσούπρος, Τσεβάς, Κάτσικας, Γροντής.

Ο Τραϊανός Δέλλας αποφάσισε να ξεκινήσει το παιχνίδι με τον Μανδραϊκό στο ΟΑΚΑ για την πρεμιέρα του β’ γύρου του 6ου ομίλου της Γ’ εθνικής με τον Καραγκιολίδη κάτω από τα δοκάρια, Τσουκαλά δεξί μπακ, Πεταυράκη αριστερό μπακ, Γεωργέα-Ρόβα στα στόπερ, Κορδέρο-Ανάκογλου στα χαφ, Πλατέλλα δεξιά, Πόποβιτς αριστερά και τον Ντακόλ πίσω από τον Μπρέσεβιτς στο 4-2-3-1.

Εκτός αποστολής ο Τζανετόπουλος και ο Τσιρίλο.

Άδειο και παγωμένο το ΟΑΚΑ, περίπου μία ώρα πριν ξεκινήσει το παιχνίδι.