ΑΕΚ - Ηρακλής Ψαχνών 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ÁÅÊ - ÇÑÁÊËÇÓ ØÁ×ÍÙÍ (ÊÕÐÅËËÏ 2014-2015)Στις 19:30 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Ηρακλή Ψαχνών και θέλει να κάνει αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Το enwsi.gr βρίσκεται ήδη στο Ολυμπιακό Στάδιο και θα σας μεταδώσει LIVE, μέσω Web Radio όλη την αναμέτρηση σε περιγραφή των Κώστα Τσίλη και Μανώλη Βογιατζάκη. Στο ρεπορτάζ πριν και μετά το τέλος του ματς θα είναι ο Σταύρος Καζαντζόγλου και ο Τάσος Καπετανάκος.

Μετά την ισοπαλία στην Κομοτηνή απέναντι στον Πανθρακικό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της διοργάνωσης, η Ένωση με νίκη κόντρα στην ομάδα της Εύβοιας θα βρεθεί πολύ κοντά στην επίτευξη του στόχου που δεν είναι άλλος από το να πάρει το “εισιτήριο” για την επόμενη φάση. Ο Τραϊανός Δέλλας αναμένεται να κάνει αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα σε σχέση με το τελευταίο χρονικά ματς πρωταθλήματος κόντρα στα Χανιά, ενώ εκτός αποστολής έμεινε για έναν ακόμα αγώνα ο τραυματίας Δημήτρης Ανάκογλου.

Πατήστε το “play” στην παρακάτω οθόνη  και ακούστε την μετάδοση του ματς, ενώ διαβάστε γραπτώς την εξέλιξή του και σχολιάστε στο τέλος της σελίδας.

Live streaming video by UstreamΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κέρδισε με 3-0 χάρη στα γκολ των Κορδέρο, Μάνταλου και Μπακάκη και φτάνει τους 4 βαθμούς στον όμιλο της, ενώ την τελευταία αγωνιστική φιλοξενεί τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ.

90’+ Φάουλ του Ντακόλ, η μπάλα άουτ

90′ Σουτ του Αραβίδη η μπάλα εύκοα στα χέρια του Μανιάτη

89′ Κίτρινη κάρτα στον Δηλαβέρη

79′ ΓΚΟΛ Ασίστ του Ντακόλ στον Μπακάκη, αυτός με πλασέ κάνει το 3-0!

78′ Σουτ του Πλατέλλα η μπάλα ελάχιστα άουτ

Ο Ντακόλ πίσω από τον Αραβίδη και αριστερά ο Ζόριτς

75′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Αραβίδης στο γήπεδο στην θέση του Μπαρμπόσα.

72′ Τρίτη αλλαγή στον Ηρακλή Ψαχνών. Ο Σικαλιάς την θέση του Φλίγκου

70′ Ο Ρόβας πάει στα στόπερ και ο Φαγιέ στον άξονα

69′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φαγιέ στο γήπεδο, στην θέση του Κολοβέτσιου

68′ Μεγάλη ευκαιρία χαμένη από τον Πλατέλλα, που έστειλε την μπάλα άουτ

67′ Ο Λόμπα εκτός αγώνα, ο Δηλαβέρης στην θέση του για την δεύτερη αλλαγή του Ηρακλή Ψαχνών

66′ ΓΚΟΛ Ο Μπαρμπόσα εκτέλεσε ιδανικά το φάουλ, ο Μάνταλος μπήκε στην περιοχή και με κεφαλιά κάνει το 2-0!

65′ Κίτρινη κάρτα στον Παλαιολόγο

61′ Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή Ψαχνών, ο Κοτίτσας στο γήπεδο, ο Μπακομήτρος εκτός.

61′ Αποβολή στον Γουόρντεν!

61′ Κίτρινη κάρτα στον Φλίγκο

60′ Χαμένο πέναλτι για τον Μπαρμπόσα, σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή! Έστειλε την μπάλα άουτ!

59′ Κίτρινη κάρτα στον Παληγεώργο

57′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Κορδέρο εκτός αγώνα για να μπει ο Μάνταλος

55′ Ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία του Ζόριτς, με τον Ρόβα να του δίνει μισό γκολ αλλά ο επιθετικός της ΑΕΚ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

50′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ζόριτς να χάνει ακόμη ένα γκολ με σουτ του που έφυγε ελάχιστα άουτ!

48′ Προβολή του Κορδέρο από κοντά η μπάλα λίγο άουτ

46′ Ξεκινά το δεύτερο 45λεπτο με την ΑΕΚ στην σέντρα

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, με το γκολ του Μιγκέλ Κορδέρο η ΑΕΚ κερδίζει με 1-0 τον Ηρακλή Ψαχνων.

45’+ Eυκαιρία πάλι για την ΑΕΚ, με τον Ζόριτς από κοντά να κάνει κακή εκτέλεση και να στέλνει την μπάλα άουτ!

43′ Ο Ρόβας είδε τον Μανιάτη εκτός περιοχής, τον κρέμασε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ!

42′ ΓΚΟΛ Ο Ντακόλ έστρωσε στον Κορδέρο και αυτός με σουτ δυναμίτη εκτός περιοχής στέλνει την μπάλα στο γάμα της εστίας του Μανιάτη για το 1-0!!!!

41′ Φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Μανιάτη

39′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Φάουλ του Μπαρμπόσα, κεφαλιά του Σαρρή η μπάλα στο δοκάρι του Μανιάτη!

36′ Μεγάλη ευκαιρία με την υπέροχη σέντρα του Μπακάκη στον Ζόριτς, ο τελευταίος μόνος του με κεφαλιά δεν μπορεί να σκοράρει με τον Μανιάτη να αποκρούει εντυπωσιακά!

34′ Σουτ του Ρόβα εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ

33′ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα στα χέρια του Μανιάτη

30′ Κεφαλιά του Ντακόλ, η μπάλα άουτ.

27′ Σέντρα του Μπακάκη, κεφαλιά του Μπαρμπόσα η μπάλα άουτ

26′ Σουτ του Ζόριτς, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Μανιάτη

22′ Εκτέλεση φάουλ του Ντακόλ, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μανιάτη

20′ Κίτρινη κάρτα στον Μπακομήτρο

16′ Δυνατό σουτ του Μπαρμπόσα εντός περιοχής, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ!

14′ Κίτρινη κάρτα στον Ζόριτς

12′ Η ΑΕΚ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έχει πάρει τον έλεγχο του ματς με συνεχείς επιθέσεις

Έξι κόρνερ σε έξι λεπτά έχει κερδίσει η ΑΕΚ!

6′ Φάουλ του Μπαρμπόσα, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μανιάτης

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ με τον Ηρακλή Ψαχνών στην σέντρα

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Γροντής, Κολοβέτσιος, Σαρρής, Ρόβας, Κορδέρο, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Ζόριτς, Ντακόλ

Στον πάγκο οι: Καραγκιολίδης, Αραβίδης, Γεωργέας, Μάνταλος, Ντούνης, Σβάρνας, Φαγιέ

Η ενδεκάδα του Ηρακλή Ψαχνών: Μανιάτης, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Παπαδόπουλος, Παληγεώργος, Γκεμίσης, Λόμπα, Φλίγγος, Γουόρντεν, Ποσίνκοβιτς, Ραπτάκης

Στον πάγκο οι: Αγγελόπουλος, Κόσουτιτς, Πατσατζόγλου, Κοτίτσας, Σικαλιάς, Δηλαβέρης, Τσιμόντζι, Μελισσάς

Διαιτητής του αγώνα ο Βάτσιος (Αττικής), με επόπτες τους Παπανικολάου-Κωνσταντόπουλος