ΑΕΚ - Αρχέλαος Κατερίνης 49-18 ΤΕΛΙΚΟ

ÁÅÊ - ÐÏÓÅÉÄÙÍ ËÏÕÔÑÁÊÉÏÕ (ÖÉËÉÊÏ)Θέλοντας να διατηρήσει το αήττητο η ΑΕΚ φιλοξενεί τον Αρχέλαο Κατερίνης στην επανέναρξη της Α1 χάντμπολ ανδρών. Οι “κιτρινόμαυροι” μετά την πρόκριση τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου, θέλουν να παρουσιαστούν εξίσου “ετοιμοπόλεμοι” και στο πρωτάθλημα.

Το enwsi.gr θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη της αναμέτρησης της 12ης αγωνιστικής.

49-18 Με γκολ του Μπακαούκα τελειώνει το ματς και η ΑΕΚ παίρνει την άνετη νίκη.

48-18 Ξανά στα 30 γκολ η διαφορά για την ΑΕΚ.

47-18 Λίγα λεπτά απομένουν για το τέλος του ματς.

45-17 Γκολ από τον Χρυσό για τους Κατερινιώτες.

45-16 Με πολύ όμορφο γκολ από τον αρχηγό της ΑΕΚ.

43-16 Με σερί 0-3 μειώνει ο Αρχέλαος.

43-13 Στα 30 γκολ η διαφορά για την ΑΕΚ, με τον Παπαδιονυσίου να είναι εύστοχος για ακόμα μία φορά στο 50ο λεπτό.

– Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποιεί ο νεαρός τερματοφύλακας της ΑΕΚ, Θάνος Συγγάρης, που αποκρούει πέναλτι (ήταν η 12η επιτυχημένη του επέμβαση στο ματς).

41-13 Μειώνει ο Ράντος για τους φιλοξενούμενους.

40-12 Σκοράρει ο Μπακαούκας για την Ένωση.

39-12 Γκολ από τον Παπαδιονυσίου στο 45ο λεπτό του ματς.

38-10 Στο +28 η Ένωση με γκολ από τον Γεωργιάδη.

36-10 Μετά από 40 λεπτά αγώνα οι φιλοξενούμενοι φτάνουν τα 10 γκολ, όσα έχει πετύχει ο Καρυπίδης μόνος του για την ΑΕΚ στο 1ο ημίχρονο.

35-9 Με παίκτη λιγότερο ο Αρχέλαος λόγω δίλεπτης, γεγονός που εκμεταλλεύονται οι παίκτες του Αρβανίτη (Σανίκης, Παπαδιονυσίου τα γκολ).

33-9 Ασταμάτητοι οι “κιτρινόμαυροι”. Γεωργιάδης και Μπακαούκας σκοράρουν.

31-9 Ο Τριανταφύλλου μειώνει για την ομάδα της Κατερίνης.

29-8 Η ΑΕΚ διατηρεί σταθερά το προβάδισμα, με ένα γκολ του Σανίκη και δύο από τον Αλβανό. Ο Χρυσός σκοράρει για τον Αρχέλαο.

1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

26-6 Ολοκληρώνεται το ημίχρονο με γκολ από τον Νικολαΐδη.

25-6 Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με τον Χρυσό.

25-5 Στα 20 τέρματα η διαφορά για τους “κιτρινόμαυρους” περίπου ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, με το 10ο γκολ του Καρυπίδη στο ματς.

24-5 Στο +19 η ΑΕΚ. Νικολαΐδης και Γεωργιάδης τα γκολ.

22-5 Γκολ από τον Αλέξη Αλβανό.

21-5 Μειώνει ο Ράντος στο 25ο λεπτό.

21-4 Το προβάδισμα αυξάνεται για την Ένωση δια χειρός Γεωργιάδη.

19-4 Χωρίς πρόβλημα οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη διατηρούν την διαφορά σε υψηλά επίπεδα. Ο Παπαδιονυσίου σκοράρει αυτή τη φορά.

18-3 Στο +15 οι “κιτρινόμαυροι” στο 21ο λεπτό.

16-3 Με ακόμα ένα τέρμα από τον Καρυπίδη.

15-3 Μόλις 3 γκολ έχει πετύχει ο Αρχέλαος σε 18 λεπτά παιχνιδιού.

14-2 Γκολ από τον Σάββα Καρυπίδη.

– Αρκετός είναι ο κόσμος της Ένωσης που δίνει το “παρών” στο κλειστό του Πανελληνίου για να παρακολουθήσει από κοντά το ματς.

12-2 Στο 15ο λεπτό του ματς η ΑΕΚ παίρνει διψήφια διαφορά.

11-2 Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύονται να σκοράρουν.

10-1 Με γκολ του Γεωργιάδη οι “κιτρινόμαυροι” αυξάνουν το πρβάδισμα.

9-1 Τεράστια η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Στα 8 γκολ η διαφορά για την Ένωση στο 10ο λεπτό.

8-0 Δυναμικά έχει ξεκινήσει το ματς η ΑΕΚ, παίρνοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά.