ΑΕΚ - Α.Ο.Περιστερίου 8-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

platellasΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 15:00 τον Α.Ο Περιστερίου για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, 8-1 κέρδισε η ΑΕΚ!

83′ Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη, επειδή κλώτσησε την μπάλα

81′ Ο Τσαβαλιάς στην θέση του Συράκου, για την τρίτη αλλαγή του ΑΟ Περιστερίου

78′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στη θέση του Κορδέρο.

76′ Αλλαγή πορτιέρο στον ΑΟ Περιστερίου. Ο Κέμπας στη θέση του Τικταπανίδη.

75′ ΓΚΟΛ Φοβερή ενέργεια του Γροντή, ασίστ στον Πλατέλλα που με το δεξί έκανε το 8-1 και κάνει χατ τρικ!

73′ ΓΚΟΛ Ο Ντακόλ με σουτ από το ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 7-1!

72′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γροντής στη θέση του Μπρέσεβιτς

72′ Ο Μπρέσεβιτς σε άδεια εστία κάνει κακή εκτίμηση και στέλνει την μπάλα άουτ, μη αφήνοντας τον Πεταυράκη να σουτάρει από καλύτερη θέση.

67′ Ο Ντακόλ από το ύψος του πέναλτι, σουτάρει δυνατά και στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

65′ Κόρνερ του Πόποβιτς, κακή κεφαλιά του Κορδέρο, η μπάλα άουτ.

64′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σταθάκης στη θέση του Γεωργέα.

64′ Κεφαλιά του Ντακόλ, υπέροχη απόκρουση του Τικταπανίδη.

13-8 οι τελικές των δύο ομάδων

58′ ΓΚΟΛ Ο Μπέλλης με σουτ του στη κίνηση νικά τον Βούρα και μειώνει σε 6-1, αδράνεια της άμυνας με τον Γεωργέα να μην παίζει το οφσάιντ.

54′ Ο Ηλιάδης στη θέση του Πλέστη, για την πρώτη αλλαγή του ΑΟ Περιστερίου.

54′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας με ατομική ενέργεια απέναντι σε 3 αμυντικούς, σούταρε με το αριστερό και έστειλε την μπάλα στο γάμα της εστίας του Τικταπανίδη!

51′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας με ατομική ενέργεια σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Πόποβιτς που έκανε το 5-0!

48′ Λάθος του Γεωργέα, ο Συράκος απέναντι στον Βούρα έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ!

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο, ακούστε τη μετάδοση από το WEB RADIO!

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει με 4-0 με σκόρερ τους Μπρέσεβιτς (2), Πλατέλλα, Ντακόλ.

44′ Ο Χρόνης απέναντι στον Βούρα, έστειλε με κεφαλιά την μπάλα άουτ!

39′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας πάσαρε ιδανικά για τον Ντακόλ, ο οποίος με υπέρχο τελείωμα κάνει το 4-0!

37′ Σουτ του Τσουκαλά, η μπάλα κόντρα και πήγε άουτ!

30′ Ο Μπρέσεβιτς απέναντι από τον αντίπαλο πορτιέρο, έκανε κακή μπαλιά στον Πόποβιτς και δεν μπόρεσε ο τελευταίος να σκοράρει!

27′ Υπέροχη ατομική ενέργεια του Πλατέλλα, πέρασε όποιον βρήκε απέναντι του και με ιδανικό πλασέ έκανε το 3-0!

20′ Τεράστια ευκαιρία χαμένη από τον Ντακόλ, ο οποίος από μισό μέτρο σούταρε πάνω στον Τικταπανίδη!

14′ Σουτ του Μπόσιου, μπλόκαρε σταθερά ο Βούρας

14′ Πολύ δυνατό σουτ το Ντακόλ, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

11′ ΓΚΟΛ Έτοιμο γκολ από αριστερά με τον Ντακόλ να σερβίρει στον Μπρέσεβιτς και αυτός κάνει το 2-0 σε άδειο τέρμα!

10′ Σουτ του Πλατέλλα, μπλόκαρε σταθερά ο Τικταπανίδης

8′ ΓΚΟΛ Ο Μπρέσεβις με κεφαλιά από σέντρα του Πεταυράκη, σκοράρει και κάνει το 1-0 στο ΟΑΚΑ!

5′ Σουτ του Μπελη εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Βούρας

4′ Υπέροχη ενέργεια του Κορδέρο, σουτ του Κορδέρο η μπάλα άουτ!

3′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Μπρέσεβιτς με προβολή του

1′ Ξεκίνησε το ματς με την ΑΕΚ στη σέντρα!

Ξεκίνησε η μετάδοση του αγώνα από το WEB RADIO του enwsi.gr!

Πολύ καλός ο καιρός στο ΟΑΚΑ

Διαιτητής του αγώνα ο Τόμπρος από τον σύνδεσμο Κέρκυρας, με επόπτες τους Σκορδίλη-Βλάσση

Η 11άδα του ΑΟ Περιστερίου: Τικταπανίδης, Πλέστης, Βασίλογλου, Ποστόλης, Μήλιος, Χέλμης, Μπόσιος, Πλέστης, Συράκος, Μπέλης, Χρόνης. Στον πάγκο οι: Ηλιάδης, Λιαγκόζης, Κλουβάτος, Κέμπας, Παναγόπουλος, Τσαβαλιάς, Ιατρούδης.

Στον πάγκο της ΑΕΚ κάθονται οι Παληαρούτας, Τσούπρος, Αργυρίου, Καραγκιολίδης, Τσεβάς, Σταθάκης, Γροντής. Εκτός αποστολής έμειναν οι Τσιρίλο και Ράμα.
Ο Τραϊανός Δέλλας αποφάσισε να ξεκινήσει το σημερινό αγώνα της ΑΕΚ με τον ΑΟ Περιστερίου στο ΟΑΚΑ, με τον Βούρα κάτω από τα δοκάρια, τον Τσουκαλά δεξί μπακ, τον Πεταυράκη αριστερό μπακ, τους Ρόβα – Γεωργέα στο κέντρο της άμυνας, τους Κορδέρο – Ανάκογλου στα χαφ, τον Πλατέλλα δεξιά στην επίθεση, τον Πόποβιτς αριστερά στην επίθεση και τον Μπρέσεβιτς ως σέντερ φορ με τον Ντακόλ πίσω του να κινείται ως περιφερειακός.