Αχαρναϊκός – ΑΕΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

aravidisΜια… ανάσα από τη Νέα Φιλαδέλφεια παίζει η ΑΕΚ σήμερα (15:00) με αντίπαλο τον Αχαρναϊκό στο γήπεδο της Ριζούπολης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Football League με τον Τραϊανό Δέλλα να στοχεύει στο 4Χ4 για το απόλυτο.

Ο τεχνικός της ΑΕΚ πλην του Σοϊλέδη έχει όλο το ρόστερ στην διάθεση του και αναμένεται να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το enwsi.gr μέσω του WEB RADIO θα σας μεταδώσει LIVE τον αγώνα με τον Κώστα Τσίλη στην περιγραφή και τον Σταύρο Καζαντζόγλου και τον Τάσο Καπετανάκο στο ρεπορτάζ του αγώνα από την Ριζούπολη. Πατήστε play και ακούστε τον αγώνα, ενώ παρακάτω διαβάστε την εξέλιξη του ματς

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

Live streaming video by Ustream

ΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

Τέλος αγώνα στην Ριζούπολη, η ΑΕΚ με δύο γκολ σε 3-4 λεπτά στο τέλος γυρίζει από το 1-0 και κάνει το 1-2 με γκολ των Ντακόλ και Μπρέσεβιτς!

93′ ΓΚΟΛ ΣΕ φάση διαρκείας ο Μπρέσεβιτς από κοντά σκοράρει και κάνει το 1-2 μέσα σε απίστευτα πανηγύρια!

Μπήκαν οπαδοί μέσα για να πανηγυρίσουν και τώρα προσπαθούν να αποχωρήσουν εκτός.

90′ ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ με τον Ντακόλ από κεφαλιά του Βραζιλιάνου μετά από φάουλ του Μάνταλου κάνει το 1-1!

87′ Κίτρινη στον Μανουσάκη

87′ Τεράστια ευκαιρία από τον Μπρέσεβιτς, με τον Αραβίδη να του πασάρει και ο Κροάτης από κοντά να μην μπορεί να σκοράρει!

84′ Κίτρινη κάρτα στον Καλαμιώτη

83′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από Ντακόλ και Κορδέρο σε φάουλ του Μάνταλου, αποκρούει ο Παγούδης!

82′ Κίτρινη κάρτα στον Στουρνάρα

80′ Κίτρινη κάρτα στον Ζόριτς

Η ΑΕΚ παίζει με τρεις στην άμυνα, δεξιά στην επίθεση ο Αραβίδης, αριστερά ο Μπαρμπόσα και στην επίθεση οι Ντακόλ και Μπρέσεβιτς

72′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Μπρέσεβιτς στο ματς στην θέση του Κολοβέτσιου

71΄Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο

67′ Έστρωσε την μπάλα ο Αραβίδης στον Γεωργέα και ο τελευταίος δεν έπιασε καλά το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ!

67′ Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό, ο Χριστόπουλος στην θέση του τραυματία Ιωαννίδη

65′ Κίτρινη κάρτα στον Ζώνα

64΄Γυριστή κεφαλιά του Γεωργέα, μπλοκάρει ο Παγούδης

Παίζει πλέον δεξιά ο Μπαρμπόσα, αριστερά ο Ζόριτς και στην επίθεση οι Ντακόλ-Αραβίδης

61′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Ντακόλ στο παιχνίδι στην θέση του Ανάκογλου

55′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς στην θέση του Πλατέλλα

53′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος πάσαρε στον Γεωργέα, αυτός γύρισε στον Πλατέλλα, ο τελευταίος σούταρε μαζί με τον Μπαρμπόσα και η μπάλα κατέληξε στην εστία του Παγούδη με τον πορτιέρο του Αχαρναϊκού να αποκρούει!

51′ Πρώτη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό, ο Καλαμιώτης στο γήπεδο στην θέση του Αθανασίου

46′ Άρχισε το δευτερο 45λεπτο με την ΑΕΚ στην σέντρα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Ριζούπολη

Τέλος ημιχρόνου στην Ριζούπολη, η ΑΕΚ χάνει από το γκολ του Γιέσιτς, με την διπλή διακοπή του αγώνα να κάνει κακό στην Ένωση

55′ Ωραίο σουτ αλλά αδύναμο από τον Πλατέλλα, η μπάλα στα χέρια του Παγούδη

53′ Σουτ του Μπακάκη εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ

50′ Μακρινό σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

49′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπόσα

Δέκα λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο

45′ Kαλό φάουλ του Μάνταλου, η μπάλα λίγο άουτ!

40′ Ο Μπαρμπόσα σουτάρει δυνατά και λίγο πριν πάει στην εστία η μπάλα, χτυπά πάνω στον Αραβίδη!

39′ Κίτρινη στον Γέσιτς

38′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασίου

37′ Η ΑΕΚ πιέζει για να βάλει το γκολ της ισοφάρισης στην Ριζούπολη

32′ Ο Μπαρμπόσα σεντράρει, η μπάλα καταλήγει από τον Πλατέλλα στον Κορδέρο που σε ανεπανάληπτη ευκαιρία να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ!

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό, ο Γιέσιτς από λάθος της άμυνας σουτάρει, αλλά ο Ανέστης αποκρούει το τετ α τετ με τα πόδια!

26′ ΓΚΟΛ Κομπίνα σε φάουλ για τον Αχαρναϊκό, ο Γιέσιτς σουτάρει, ο Ανέστης δεν συγκρατεί την μπάλα και αυτή καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0

Διακόπτει τον αγώνα ξανά ο διαιτητής λόγω των χημικών της Αστυνομίας

8′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γεωργέας πάσαρε στον Αραβίδη, με τον τελευταίο να σουτάρει δυνατά και τον Παγούδη να αποκρούει!

6′ Ξεκινά πάλι το παιχνίδι στην Ριζούπολη, η ένταση παραμένει εκτός γηπέδου

Οι φροντιστές και το ιατρικό τιμ της ΑΕΚ φροντίζουν τους παίκτες για να μπορούν να επανέλθουν

Δυσκολεύεται να αναπνεύσει ο Ανέστης που ήταν στο τέρμα μπροστά από το πέταλο

Οι ποδοσφαιριστές δεν μπορούν να αναπνεύσουν κανονικά λόγω των χημικών της Αστυνομίας, που τα έριξε στην είσοδο των οργανωμένων της ΑΕΚ

Ο διαιτητής του αγώνα διακόπτει το παιχνίδι λόγω των επεισοδίων

1′ Ξεκινά το ματς με τον Αχαρναϊκό στην σέντρα

Έχουμε επεισόδια στο πέταλο της Ριζούπολης με την Αστυνομία να κάνει χρήση χημικών!

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Γεωργέας, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπαρμπόσα,  Αραβίδης

Στον πάγκο της ΑΕΚ: Βούρας, Πεταυράκης, Ρόβας, Σαρρής, Μπρέσεβιτς, Ντακόλ, Ζόριτς

Εκτός αποστολής έμεινε ο Φαγιέ και ο Ντούνης

Η ενδεκάδα του Αχαρναϊκού: Παγούδης, Μωυσιάδης, Ζώνας, Ταμπάκης, Γέσιτς, Αθανασίου, Παπατόλιος, Ιωαννίδης, Μανουσάκης, Στουρνάρας, Ιορδανίδης

Στον πάγκο του Αχαρναϊκού: Εμέκα, Καλογερόπουλος, Χριστόπουλος, Κοντογουλίδης, Δημόπουλος, Κουμής, Καλαμιώτης

Διαιτητής του αγώνα: Φώτης, επόπτες: Πατσιόπουλος-Πετρίδης

14:10 Εξαιρετικός ο καιρός για ποδόσφαιρο στην Ριζούπολη με ηλιοφάνεια και λίγο κρύο.

14:06 Λίγος κόσμος αυτή την ώρα στο γήπεδο της Ριζούπολης, με αρκετούς φίλους της ΑΕΚ να βρίσκονται κοντά στο γήπεδο σε καφετέριες και εστιατόρια.