Πρώτη νίκη του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα με... οδηγό τον Ζαχίντ

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει την «παρθενική» του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας με 1-0 του Πανιωνίου στην Νέα Σμύρνη με τον Γκαγιάς Ζαχίντ να χρίζεται σκόρερ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να… δραπετεύσουν από την Νέα Σμύρνη πολύ πιο άνετα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού κατάφερα να απειλήσουν, να σκοράρουν και να έχουν 2 δοκάρια μέσα στο 90 λεπτο, στην πιο… γεμάτη τους εμφάνιση την φετινή περίοδο.

Ο 25χρονος μέσος του Παναθηναϊκού έδωσε το γκολ που χάρισε το τρίποντο της νίκης στο 38ο λεπτό, με τους νικητές να παίρνουν βαθμολογική… ανάσα φτάνοντας στους 5 βαθμούς, ενώ οι «κυανέρυθροι» παραμένουν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με -2.