Ανώμαλη... προσγείωση για Αγιαξ - Ήττα με 3-0 από την Αϊντχόφεν (VIDEO)

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε ο Άγιαξ στο ντέρμπι του ολλανδικού πρωταθλήματος από την Αϊντχόφεν, λίγες μέρες μετά την αναμέτρηση με την ΑΕΚ, για την 1η αγωνιστική του Champions League. Η PSV ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος, πετυχαίνοντας όλα της τα τέρματα μέχρι το 35ο λεπτό!

Ο Περέιρο έκανε το 1-0 στο 21’, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ντε Γιονγκ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, τελειώνοντας από νωρίς τα πάντα. Τη χαριστική… βολή για τον Αίαντα έδωσε ο Λοσάνο στο 35′, αφήνοντας την αντίπαλο της Ένωσης από νωρίς στο -5 από την κορυφή.