Ανατροπή και πεντάδα για τον Πλατανιά

Ο Πλατανιάς επέστρεψε άμεσα στις νίκες μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τον Καραϊσκάκη, καθώς νίκησε τον Απόλλων Λάρισας με 2-1. Σε ένα πρώτο ημίχρονο με λίγες αξιόλογες φάσεις, ο Απόλλων Λάρισας ήταν αυτός που στο 2΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, με τέρμα του Σιφναίου.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, οι παίκτες του Γιάννη Τάτση προσπάθησαν να αντιδράσουν και να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι που είχε σαν συνέπεια και οι δύο ομάδες να έχουν από κοινού φάσεις για γκολ. Οι φιλοξενούμενοι στο 29΄ με τον Μπαστακό και στο 40΄ με τον Σιφναίο, ενώ οι Κρητικοί στο 35΄ με τον Μπιανκόνι με το υπάρχον σκορ να διατηρείται ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 65΄ ο Πλατανιάς έφερε το ματς στα ίσα με πλασέ του Ουές, ενώ στο 92΄ο Λουκίνας που για ακόμα ένα παιχνίδι βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα έκανε το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.