Ανατροπή και «ανάσα» για την Βαλένθια

Νίκη – ανάσα για την Βαλένθια, που πλησιάζει και πάλι την εξάδα.  Παρότι οι «νυχτερίδες» βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο στην έδρα της Εσπανιόλ, στο δεύτερος μέρος ήταν εξαιρετικοί και έκαναν την πλήρη ανατροπή.

Η Εσπανιόλ στο πρώτο ημίχρονο άξιζε να πετύχει κάποιο τέρμα. Και τελικά στο 31ο λεπτό ο Ρόκα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, σημείωσε το 1-0.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος η Βαλένθια ισοφάρισε. Στο 69′ οι «νυχτερίδες» κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε σωστά ο Παρέχο, κάνοντας έτσι το 1-1, ενώ την ολική ανατροπή την έκανε ο Γκόμεζ με κεφαλιά στο 80′, χαρίζοντας τη νίκη στη Βαλένθια.