All Star Game σαν... τελικός με νικήτρια (157-155) την Team Lebron! (VIDEO)

Το νέο format του All Star Game έκανε… πάταγο!

Σε ένα παιχνίδι που στην τέταρτη περίοδο, έμοιαζε με τελικό ΝΒΑ, η Team Lebron πήρε τη νίκη επί της Team Giannis με 157-155, παρά τις απίστευτες τάπες του «Greek Freak». Η πρώτη περίοδος ανήκε κυρίως στην «Team Lebron», με το 53-41, να γίνεται από τα μέσα της και μετά, έχοντας διάφορους πρωταγωνιστές.

Με το νέο σύστημα διεξαγωγής, η δεύτερη περίοδος ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό και αυτή, ανήκε στην Team Giannis. O Αντετοκούνμπο και οι συμπαίκτες του, έκαναν πάρτι σε αυτό το διάστημα, κερδίζοντας με 51-30 την ομάδα του Λεμπρόν.

Το συνολικό σκορ, ήταν στο 83-92 για την Team Giannis και η τρίτη περίοδος, άρχισε να δείχνει τι θα γίνει στην τέταρτη. Οι δύο ομάδες, ήταν ισόπαλες με 41-41, το συνολικό σκορ πήγε στο 124-133 για την ομάδα του Γιάννη και στην τελευταία περίοδο, δεν υπήρχε χρονόμετρο, πέρα από το 24αρι της επίθεσης.

Όποια ομάδα έφτανε πρώτη στους 157 πόντους, θα έπαιρνε και τη νίκη και πραγματικά… έπεσαν κορμιά!

Οδηγίες, σκληρές άμυνες, πάθος για τη νίκη και από τους δύο, τάπες του Αντετοκούνμπο, σουτ από Λέοναρντ, Χάρντεν, Πολ, Γουόκερ και ατμόσφαιρα… τελικού!

Ο Τζέιμς πήγε να τελειώσει το παιχνίδι στο 154-153, αλλά ο «Greek Freak» τον πρόλαβε με μια νέα απίστευτη τάπα, για την οποία χρειάστηκε και instant replay για να δουν οι διαιτητές, αν ήταν κανονική. Αποφάσισαν ότι ήταν κανονική και μετά από διάφορες κακές επιλογές, ο Τζέιμς κάρφωσε για το 156-153.