Ηττα της Κ19 της ΑΕΚ με 2-0 από τον ΠΑΟΚ

Εικόνες από το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ Κ19

Η ΑΕΚ Κ19 αντιμετώπιζε εκτός έδρας τον πρωτοπόρο και αήττητο εδώ και περίπου δύο χρόνια ΠΑΟΚ. Οι παίκτες του Ηλία Καλοπήτα ήθελαν να γίνουν η πρώτη ομάδα που θα κατάφερνε να κερδίσει φέτος τους «ασπρόμαυρους», όμως παρά την προσπάθεια δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 2-0.

Η Ένωση παραμένει στην 3η θέση με 30 βαθμούς.

Οι παίκτες του Ηλία Καλοπήτα μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχαν δύο ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, δύο απευθείας εκτελέσεις φάουλ του Μαχαίρα απείλησαν τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, στην 2η μάλιστα αναγκάστηκε να κάνει μια εντυπωσιακή απόκρουση.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 17′, ενώ το 2-0 έγινε στο 54ο λεπτό. Η ΑΕΚ προσπάθησε να μειώσει, αρχικά με τον Χριστόπουλο, ενώ στην συνέχεια με τον Κοσίδη, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει, με το 2-0 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.