ΑΕΚάρα (3-0) κόντρα στον Απόλλων η Κ17 του Νεντέλκοβιτς

Εικόνες από το ΑΕΚ-Απόλλων Κ17

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 3-0 την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης στον εντός έδρας αγώνα για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Η ΑΕΚ κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό, όμως έφτασε στο γκολ έξι λεπτά πριν το ημίχρονο με το πέναλτι που εκτέλεσε ο αρχηγός Μανώλης Τσιόκρης, μετά από την ωραία προσπάθεια του Παναγιώτη Γεωργέα και την ανατροπή του Νίκου Κρητικού. Το 2-0 ήρθε στο 59′ με αυτογκόλ μετά από ατομική ενέργεια του Ανέστη Βλαχίδη και το σκορ έκλεισε ο Τσιόκρης με το δεύτερο γκολ του μετά από ωραία προσπάθεια του Γεωργέα.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Μπέσης (60′ Καραστέργιος) Αντωνόπουλος, Οικονομέας, Καλτσάς, Τσιόκρης, Βλαχίδης (75′ Παντελαίος) Πιτιλάκος (60′ Λαντίκας) Γεωργέας (75′ Παπαθανασίου) Κρητικός (60′ Βαφειάδης)