ΑΕΚ: Τρίτη σερί νίκη στο Futsal

Συνεχίζει εντυπωσιακά στο πρωτάθλημα η ομάδα Futsal της ΑΕΚ

Με το εντυπωσιακό 9-0 επικράτησε η ΑΕΚ του Ερμή Ζωγράφου για την 3η αγωνιστική της Futsal Super League. Οι Πρωταθλητές Ελλάδος έκαναν έτσι το «3×3» και παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γιάννη Ζιάβα κυριάρχησε στο γήπεδο, χωρίς όμως για αρκετή ώρα να βρίσκει δίχτυα. Αρτινός και Ντάτης έχασαν αρκετές ευκαιρίες, με τη μπάλα να σταματά είτε στο δοκάρι είτε στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ τελικά με τον Πάνου, 5′ πριν το ημίχρονο με πέναλτι, ενώ λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ο Μάνος έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν τη μείωση του σκορ, αλλά το 3-0 ήρθε με τον Ντάτη 50″ πριν το τέλος, ενώ στα 10” ο Αρτινός με εντυπωσιακό εξωτερικό πλασέ “έγραψε” το 4-0.

Στο 23′ ο Ντάτης «έκλεψε» τη μπάλα και με σουτ από το κέντρο έκανε το 5-0, καθώς η αντίπαλη ομάδα έπαιζε δίχως τερματοφύλακα κυνηγώντας με τον έξτρα παίκτη τη μείωση του σκορ. Οι Πρωταθλητές χωρίς να δυσκολευτούν σημείωσαν άλλα 4 τέρματα μέχρι το φινάλε με τους Μάνο, Γούση, Καρύδα, Παπαδόπουλο, με τα γκολ των τριών τελευταίων να είναι… χάρμα οφθαλμών!

Ερμής Ζωγράφου – ΑΕΚ 0-9