ΑΕΚ: Σταθερά στην κορυφή η ομάδα Futsal

Έκτη σερί νίκη για την ΑΕΚ

Με 8-2 επικράτησε η ΑΕΚ της Κόμπρας για την 6η αγωνιστική της Futsal Super League και συνέχισε απτόητη τη νικηφόρα πορεία της.

Οι Πρωταθλητές έφτασαν στο “6×6” στο Πρωτάθλημα, παραμένοντας μόνοι πρώτοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 6′, οι παίκτες του Γιάννη Ζιάβα δεν έχασαν τη συγκέντρωσή τους και ισοφάρισαν στο 10’με τον Μάνο. Η πίεση του “Δικεφάλου” αυξήθηκε και στο 13′, μετά από σουτ του Ταρνανίδη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά από κόντρα με το γκολ να χρεώνεται ως αυτογκόλ (2-1). Δύο λεπτά αργότερα ο Ντάτης σκόραρε για το 3-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η Κόμπρα βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, μειώνοντας σε 3-2. Η απάντηση ήρθε από τον Πάνου στο 27′ που σημείωσε το 4-2, ενώ ο Καρύδας απλούστευσε τα πράγματα με όμορφο γκολ για το 5-2. Η ΑΕΚ ανέβασε στροφές και μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης σημείωσε άλλα 3 τέρματα, 2 με τον Ντάτη (30′, 38′) που έκανε έτσι χατ τρικ και 1 με τον Καρύδα (36′).

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, το επόμενο Σαββατοκύριακο (24-25/10) όταν και φιλοξενείται στο Ρέθυμνο από την τοπική ομάδα για την 7η αγωνιστική της Futsal Super League.

ΑΕΚ – ΑΠΣ Κόμπρα 8-2