ΑΕΚ - Πανναξιακός 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΦΩΤΟ από το Κηφισιά - ΑΕΚ

γκολ goalΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 19:00 τον Πανναξιακό για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης και ο Θοδωρής Ραλλής, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream

LIVE ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει 3-1 και τελειώνει την παρουσία της στην Γ’ εθνική

80′ ΓΚΟΛ Ο Βιδάλης σέντραρε ιδανικά για τον Βλαχομήτρο και αυτός με κεφαλιά κάνει το 3-1 στο ΟΑΚΑ μέσα σε αποθέωση!

77′ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα φυγε αουτ

77′ Ο Ευρυπιώτης στο γήπεδο για τον Πανναξιακό

60′ ΓΚΟΛ Ο Ρόβας τετ α τετ με τον Ντούνη έκανε το 2-1 από κοντά μετά από κόντρα της μπάλας

58′ Ο Σάντα στο γήπεδο για τον Πανναξιακό

Ο Βιδάλης πάει δεξί μπακ, ο Βλαχομήτρος αριστερά στην επίθεση και ο Τσέλιος δεκάρι

55′ Μπαίνουν στο ματς Τσέλιος, Βιδάλης, Βλαχομήτρος στην θέση των Πόποβιτς, Τσιρίλο και Γεωργέα

Ο Δέλλας ετοιμάζει και τους τρεις μικρούς για να μπουν

54′ Σουτ του Πόποβιτς, η μπάλα αουτ

46′ Ο Πόποβιτς χάνει σημαντική ευκαιρία με σουτ

46′ Ξεκινά το 2ο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

Αλλαγή για τον Πανναξιακό, ο Βούλγαρης στο γήπεδο

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει με 2-0 με σκόρερ δις τον Ανάκογλου.

37′ Σουτ του Τσιρίλο η μπάλα κόρνερ!

36′ O Γροντής από αριστερά έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Τσαϊλάκης

30′ ΓΚΟΛ Σέντρα Γροντή, ο Ανάκογλου με γυριστό κάνει το 2-0 στο ΟΑΚΑ!

29′ Ο Πλατέλλας κάνει το γυριστό, αλλά η μπάλα δεν έχει δύναμη και ο Τσαϊλάκης

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ έχει την κατοχή αλλά δεν πιέζει

22′ O Πεταυράκης έκανε την προβολή-σουτ από αριστερά, αλλά ο Τσαϊλάκης απέκρουσε

Εκπληκτικός ο κόσμος της ΑΕΚ, περισσότεροι από 8.000 Ενωσίτες στο ΟΑΚΑ δεν σταματούν το τραγούδι

7′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας έδωσε για τον Γροντή, αυτός έδωσε υπέροχη ασίστ στον Ανάκογλου και αυτός με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0 στο ΟΑΚΑ

Στην άμυνα της ΑΕΚ παίζει δεξιά ο Γεωργέας, αριστερά ο Πεταυράκης, στα στόπερ ο Τσιρίλο με τον Τζανετόπουλο, στα χαφ ο Κορδέρο με τον Ρόβα, δεξιά ο Πόποβιτς στην επίθεση, αριστερά ο Γροντής και ο Ανάκογλου πίσω απο τον Πλατέλλα που είναι σέντερ φορ.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ

Πριν την έναρξη του αγώνα γίνεται η απονομή του τροπαίου στην ΑΕΚ, για την πρωτιά στον 6ο όμιλο της Γ’ εθνικής.

Ο Τραϊανός Δέλλας αποφάσισε να ξεκινήσει το σημερινό παιχνίδι στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Πανναξιακό για το φινάλε του πρωταθλήματος με τον Ντούνη κάτω από τα δοκάρια, τον Γεωργέα δεξί μπακ, τον Πεταυράκη αριστερό μπακ, τους Τσιρίλο – Τζανετόπουλος στο κέντρο της άμυνας, τους Ρόβα – Κορδέρο στα χαφ, τον Ανάκογλου πίσω από τον Πόποβιτς και τους Γροντή και Πλατέλλα στα άκρα της επίθεσης αριστερά και δεξιά αντίστοιχα.

Στον πάγκο της ΑΕΚ: Τσουμάγκας, Βλαχομήτρος, Τσέλιος, Βούρας, Βιδάλης, Ράμα, Σταθάκης

Πανναξιακός: Τσαϊλάκης, Καρελεμόγλου, Παναγιωτίδης, Μεσημέρης, Μποδόνιας, Κατσάνης, Μπανακάκης, Καλογερής, Χαμηλοθοδώρης, Λίμα, Ρόβας

Στον πάγκο του Πανναξιακού: Βαλέττας, Ανεβλαβής, Βούλγαρης, Γιουργούσης, Σάντα, Ευριπιώτης, Καρούσης

Διαιτητής: Ζαχαριουδάκης, επόπτες: Δασκαλάκης – Γαρεφαλάκης