ΑΕΚ: Διπλό της Κ17 επί του Πανιωνίου

Εικόνες από το ματς της Κ17 Πανιώνιος-ΑΕΚ

Η ΑΕΚ νίκησε τον Πανιώνιο

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Πανιωνίου σε εκτός έδρας αγώνα για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Τραχώνων.

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς κυριάρχησε και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με πλασέ στο 62ο λεπτό ο Γιάννης Πιτιλάκος, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, αξιοποιώντας συνδυασμό του Στάθη Καραγιαννίδη με τον Θεόδωρο Κοντό.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης, Τσίρης (Μούτσα) Λαντίκας (Πιτιλάκος) Κυρσανίδης (Φωτόπουλος) Παπαθανασίου, Κοντός (Κοντάκης).