ΑΕΚ – ΑΕ Διμηνίου 5-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - ΑΕ Διμηνίου

ÌÐÁÑÌÐÏÓÁÁÅÊ - ÁÅ ÄÉÌÇÍÉÏÕ(ÖÉËÉÊÏ)ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΠΗΛΙΟ: ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ

Μετά την Ξάνθη και τον Ηλυσιακό, ήρθε η ώρα σήμερα για το τρίτο φιλικό προετοιμασίας της ΑΕΚ. Αντίπαλος η ερασιτεχνική ΑΕ Διμηνίου σε ένα 90λεπτο ξεμουδιάσματος για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, από το δύσκολο προπονητικό πρόγραμμα στα Χάνια Πηλίου. Το παιχνίδι θα γίνει στο προπονητικό κέντρο που «χτίζεται» η ΑΕΚ, ξεκινά στις 18:00 και θα μπορείτε να το ακούσετε LIVE μέσω του WEB RADIO του enwsi.gr σε περιγραφή του απεσταλμένου μας στο Πήλιο Κώστα Τσίλη.

Πατήστε το play, ρυθμίστε τον ήχο σας και ακούστε την μετάδοση, ενώ παρακάτω μπορείτε να διαβάζετε την γραπτή εξέλιξη του παιχνιδιού και να στέλνετε και τα σχόλια σας.
ΑΚΟΥΣΤΕ LIVE

Live streaming video by Ustream
ΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ

Τέλος αγώνα, η ΑΕΚ νίκησε με 5-0 χάρη στα γκολ των Σβάρνα, Μπρέσεβιτς, Μπαρμπόσα, Ντακόλ, Αραβίδη

90′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντούνη και τον Ντακόλ να μην μπορούν να σκοράρουν από κοντα!

87′ Σουτ του Ντακόλ, η μπάλα άουτ

87′ Τετ α τετ Ντούνη με Τόμπρα, απέκρουσε ο τελευταίος

84′ ΓΚΟΛ Φοβερό γκολ από τον Αραβίδη, με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής, που έστειλε την μπάλα στην γωνία του Τόμπρα για το 5-0!

82′ Πολύ καλό φάουλ του Ντακόλ, η μπάλα λίγο άουτ

79′ Σουτ του Ντακόλ, μπλόκαρε ο Τόμπρας

Ο Ντακόλ παίζει φορ, ο Αραβίδης αριστερά, ο Ζόριτς ελεύθερος επιθετικός.

77′ ΓΚΟΛ Ο Ντακόλ με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας για το 4-0!

72′ Σουτ του Ρόβα από δεξιά, η μπάλα καταλήγει άουτ

20 τελικές η ΑΕΚ, καμία το Διμήνι

70′ Σουτ του Ντούνη, η μπάλα λίγο άουτ

68′ Ο Ντακόλ εκτός περιοχής σούταρε, η μπάλα άουτ

65′ Σέντρα του Γροντή, προβολή του Ντακόλ, απέκρουσε ο Κοντογιάννης.

62′ Σουτ του Ντούνη από μακριά, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

61′ Ωραίο σουτ του Ρόβα, απέκρουσε ο Κοντογιάνης για κόρνερ.

59′ Σουτ του Ντούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

57′ Σουτ του Ρόβα από μακριά, η μπάλα πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στο β’ ημίχρονο, εξαιτίας των πολλών αλλαγών.

53′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Αραβίδη, μετά την συνεργασία των Ντούνη-Μπακάκη!

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ στη σέντρα

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο β’ ημίχρονο: Ντούνης, Μπακάκης, Γροντής, Λαμπρόπουλος, Σαρρής, Ρόβας, Φαγιέ, Ζόριτς, Ντούνης, Αραβίδης, Ντακόλ

Ημίχρονο στο Πήλιο, 3-0 η ΑΕΚ με τα γκολ των Σβάρνα, Μπρέσεβιτς και Μπαρμπόσα.

45’+ Σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα ψηλά άουτ.

45′ Ο Μπαρμπόσα πλασάρει, αντίπαλος κόβει πάνω στην γραμμή!

42′ Πλατέλλας για τον Ανάκογλου, τετ α τετ ο τελευταίος, πλάσαρε ελάχιστα άουτ!

36′ Σουτ του Μάνταλου εκτος περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ

34′ Δυνατό σουτ από τον Πλατέλλα, η μπάλα λίγο άουτ

33′ Σέντρα σουτ του Μπαρμπόσα, η μπάλα λίγο άουτ πάνω από το δοκάρι.

32′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Τσεβάς αντί Μπρέσεβιτς

32′ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Τανάγια, η μπάλα κόρνερ.

29′ ΓΚΟΛ Φοβερή ενέργεια από τον Μπαρμπόσα δεξιά, πέρασε 2-3 αντιπάλους και με δυνατό σουτ έκανε το 3-0!

26′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Πεταυράκη από αριστερά μετά από προσπάθεια, κεφαλιά του Μπρέσεβιτς από κοντά, κόντραρε η μπάλα σε αμυντικό και έγινε το 2-0!

Ασταμάτητο τραγούδι από τους περίπου 50 οπαδούς της ΑΕΚ που έχουν ανάψει και καπνογόνα

20′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Μάνταλου από δεξιά, κεφαλιά ο Σβάρνας από κοντά και το 1-0 για την ΑΕΚ!

19′ Νέο χαμένο τετ α τετ απο τον Μπρέσεβιτς, νέο κόρνερ

18′ Σουτ του Μπαρμπόσα, η μπάλα λίγο άουτ

17′ Κεφαλιά Σβάρνα, η μπάλα άουτ

16′ Χαμένο τετ α τετ του Μπρέσεβιτς, η μπάλα κόρνερ!

13′ Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Πλατέλλα, η μπάλα άουτ.

8′ Πολύ καλή προσπάθεια του Πεταυράκη από αριστερά, το πλασέ του έφυγε λίγο άουτ!

5′ Ο Μπαρμπόσα μπήκε από αριστερά πλάσαρε σε τετ α τετ, αλλα ο Κοντογιάννης απέκρουσε σε κόρνερ.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας με το Διμήνι στην σέντρα

Η ΑΕΚ αγωνίζεται ξανά με τις λευκές εμφανίσεις

17:55 Ηλιοφάνεια στα Χάνια αυτή την ώρα

17:50 Περίπου 50 φίλοι της ΑΕΚ από την Original Βόλου βρίσκονται στο Πήλιο και μάλιστα έχουν κρεμάσει και πανό. Ακόμη 30 φίλοι της Ένωσης βρίσκονται πέριξ του γηπέδου στο βουνό.

17:45 Είναι η πρώτη εμφάνιση για την φετινή προετοιμασία του Ιβάν Μπρέσεβιτς, που επιστρέφει για πρώτη φορά μετά την επέμβαση που έκανε στο γόνατο τον περασμένο Μάρτη.

17:42 Αυτό είναι το τρίτο φιλικό για την ΑΕΚ φέτος μετά το 0-0 με την Ξάνθη εκτός και το 7-1 με τον Ηλυσιακό στα Σπάτα

17:30 Περίπου 20 οπαδοί της ΑΕΚ βρίσκονται στο γήπεδο στα Χάνια, παρά την ανακοίνωση για φιλικό κεκλεισμένων των θυρών.

17:25 Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Βούρας, Γεωργέας, Πεταυράκης, Κολοβέτσιος, Σβάρνας, Κορδέρο, Ανάκογλου, Μάνταλος, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Μπρέσεβιτς