Πρωτοχρονιάτικη γκέλα για την Τότεναμ, εντός έδρας ήττα (0-2) από την Άστον Βίλα

Γκέλα για την Τότεναμ

Το πρώτο ματς του 2023 στην Premier League συνοδεύτηκε από τη μεγάλη έκπληξη της Άστον Βίλα στο Λονδίνο, όπου οι «χωριάτες» επικράτησαν με 2-0 της Τότεναμ στο προτελευταίο χρονικά παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής

Οι «πετεινοί» μετρούσαν πριν την έναρξη της αναμέτρησης 14 ματς αήττητοι απέναντι στο σύλλλογο του Μπέρμιγχαμ σε όλες τις διοργανώσεις (12-2-0), ωστόσο, το σερί αυτό σταμάτησαν σήμερα οι Μπουέντια και Ντόουγκλας Λουίζ με τα γκολ που πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Η σημερινή ήταν μόλις η 3η νίκη στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Ουνάι Έμερι στα τελευταία 22 ματς με αντίπαλο την Τότεναμ και η 6η συνολικά στην τρέχουσα περίοδο.

ENWSI TV: Tο ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό με Καζαντζόγλου και Τσίλη (VIDEO)