Διακοπή λόγω βροχής στον ημιτελικό της Σάκκαρη

Σούπερ πρόκριση της Σάκκαρη με ανατροπή στη Γουαδαλαχάρα και μια ανάσα από τους WTA Finals!

Η βροχή στη Γουαδαλαχάρα σταμάτησε τη... φόρα της Μαρίας Σάκκαρη

Σε δοκιμασία θα υποβληθεί η Μαρία Σάκκαρη, καθώς ο ημιτελικός της κόντρα στη Μαρί Μπούζκοβα στη Γουαδαλαχάρα διακόπηκε μετά το πρώτο σετ.

Τη στιγμή που διακόπηκε, η 27χρονη Ελληνίδα είχε πάρει το πρώτο σετ με 7-5 μετά από 1 ώρα και 23 λεπτά.

Το νούμερο 6 του κόσμου και η 24χρονη Τσέχα αντίπαλός της (Νο 38) θα συνεχίσουν την αναμέτρησή τους απόψε στις 21:00 (ώρα Ελλάδας) και η νικήτρια, που είναι πολύ πιθανό να είναι η Σάκκαρη, θα έχει δύσκολο έργο στον τελικό.

Κι αυτό γιατί ο αγώνας για τον τίτλο έχει προγραμματιστεί για τις 02:00 τα ξημερώματα (ώρα Ελλάδας) και η Τζέσικα Πεγκούλα (ΗΠΑ, Νο5) που νίκησε με 7-6(3), 6-1 τη Βικτόρια Αζαρένκα (Λευκορωσία, Νο 37), θα είναι σαφώς πιο ξεκούραστη έχοντας ολοκληρώσει τον αγώνα της πριν τον ημιτελικό μεταξύ Σάκκαρη και Μπούζκοβα.

Τάσος Καπετανάκος: «Ουτοπικό να δίνει η Αστυνομία που γνωρίζουμε εγγυήσεις για τελικό στη Νέα Φιλαδέλφεια» (VIDEO)