Super League: Προβάδισμα για τη Ξάνθη που κέρδισε (2-1) τον Παναιτωλικό (VIDEO)

Προβάδισμα πρόκρισης εν όψει του δεύτερου ματς των μπαράζ με τον Παναιτωλικό πήρε η Ξάνθη

Οι Αγρινιώτες είχαν περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο μπαράζ, αλλά η μπάλα τους… τιμώρησε. Η Ξάνθη κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, να φτάσει στη νίκη και να εξασφαλίσει προβάδισμα ενόψει του δεύτερου μπαράζ.

Αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το γκολ του Βέργου μόλις στο 6ο λεπτό, η Ξάνθη με ανατροπή στην επανάληψη νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό κι έχει τον πρώτο λόγο για την Κυριακάτικη ρεβάνς στο Αγρίνιο (19:30). Εμπερτ στο 52′ και Μικελτάτζε στο 71′ τα γκολ της νίκης για την ομάδα της Θράκης.