Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι 1-2: Προβάδισμα πρόκρισης για τους Αγγλους (VIDEO)

Προβάδισμα πρόκρισης για την ομάδα του Γκουαρντιόλα

Η Μάντσεστερ Σίτι έφυγε με μεγάλη εκτός έδρας νίκη από το Παρίσι επί της Παρί Σεν Ζερμέν με 2-1 κι απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς.

Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν μόλις στο 15ο λεπτό με κεφαλιά του Μαρκίνιος μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντι Μαρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πολίτες πέτυχαν την ανατροπή με γκολ των Ντε Μπρόινε και Μαχρέζ και πλέον κρατάνε στα χέρια τους την πρόκριση στον τελικό του φετινού Champions League.

Η Παρί Σεν Ζερμέν ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς στο 77ο λεπτό ο Γκουεγέ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για εγκληματικό μαρκάρισμα στον Γκιντογάν.