«Πάνω από 7 λεπτά καθυστερήσεις!»

Πραγματική ασυνεννοησία μεταξύ της διαιτητικής ομάδας του αγώνα της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό

Η ΑΕΚ με γκολ του Λιβάι Γκαρσία στις καθυστερήσεις, ήρθε ισόπαλη με 1-1 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Μάλιστα, θα είχε τον χρόνο να διεκδικήσει ακόμα και τη νίκη, αν ο Ολλανδός διαιτητής Χίγκλερ είχε ακούσει τον 4ο διαιτητή, ο οποίος τον ενημέρωσε πως έπρεπε να κρατηθούν πάνω από 7 λεπτά καθυστερήσεων.

Η απόφαση του Ολλανδού να δείξει 6 λεπτά καθυστερήσεις, προκάλεσε τα παράπονα των ανθρώπων της Ενωσης, με τον 4ο διαιτητή να τους ενημερώνει πως του είπε να δώσει πάνω από 7 λεπτά αλλά εκείνος αποφάσισε να δώσει 6 λεπτά καθυστερήσεων.

Ολα αυτά σε μια χρονική στιγμή που η ΑΕΚ είχε πετύχει την ισοφάριση μετά από ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και θα διεκδικούσε και τους τρεις πόντους στο φινάλε.