ΑΕΚ: Το ξέσπασμα με τον Αστέρα Τρίπολης και οι αγκαλιές Χιμένεθ-Ανσαριφάρντ (VIDEO)

Δείτε την παρακάμερα του ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης

H AEK κέρδισε τον Αστέρα Τρίπολης και πανηγύρισε τη δεύτερη σερί νίκη στα πλέι οφ της Super League.

Η Ενωση έχασε αρκετές ευκαιρίες, αλλά ο Λόπες έδωσε τη λύση και οι παίκτες της ΑΕΚ ξέσπασαν. Κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο Ανσαριφάρντ αντέδρασε στην αλλαγή του προς τον Χιμένεθ, αλλά με τη λήξη του ματς οι δυο τους αγκαλιάστηκαν, όπως μπορείτε να δείτε και στην παρακάμερα του αγώνα μέσα από το AEK TV.

H παρακάμερα του ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης και η ενημέρωση της ΠΑΕ

«Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στη διαδικασία των Play Off της φετινής Super League Interwetten πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής η ΑΕΚ, με την επικράτηση της 3-1 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ προηγήθηκε στο 39’ με τον Κώστα Γαλανόπουλο, αλλά ισοφαρίστηκε δύο λεπτά αργότερα. Ωστόσο, ο Cosmote MVP της αναμέτρησης Έλντερ Λόπες έκανε το 2-1 στο 85’ και ο Χρήστος Αλμπάνης σφράγισε την «κιτρινόμαυρη» επικράτηση στις καθυστερήσεις.

Η κάμερα του ΑΕΚ TV ήταν στο Ολυμπιακό Στάδιο και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…»