Οι χθεσινές γκάφες του Διούδη στο Καραϊσκάκη (VIDEO)

Μοιραίος για τον Παναθηναϊκό ο Σωκράτης Διούδης

Η χθεσινή πολύ κακή εμφάνιση του Σωκράτη Διούδη, είναι ένας από τους λόγους που ο Παναθηναϊκός, παρότι προηγήθηκε, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό.

Ο διεθνής τερματοφύλακας έκανε πολλές γκάφες στον χθεσινό αγώνα, οι οποίες τον κατέστησαν μοιραίο, μαζί με τον Πούγγουρα που αποβλήθηκε, στην ήττα του Παναθηναϊκού με 3-1 στο Φάληρο.

Ο Διούδης φέρει ξεκάθαρη ευθύνη στο πρώτο γκολ του Χασάν, σε μια άλλη φάση ο Χασάν θα σκόραρε ξανά μετά από λάθος του Διούδη αλλά έσωσε πάνω στη γραμμή ο Πούγγουρας, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού είχε προωθηθεί στην αντίπαλη περιοχή, αφήνοντας κενή την εστία του, με τον Μπρούμα να φεύγει στην αντεπίθεση και να κάνει το τελικό 3-1.