Ο ΠΑΟΚ πήρε βαθμό-δώρο (1-1) στην Τρίπολη! (VIDEO)

Και πολύς του είναι ο ένας βαθμός του ΠΑΟΚ

Σε ένα ματς που η διαιτησία τον ευνόησε σε μεγάλο βαθμό, ο ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Αστέρα στην Τρίπολη με 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ αλλά σημαδεύτηκε από το διπλό πέναλτι του Κρέσπο στον Τιλίκα, με τον Ισπανό να βρίσκει την μπάλα με το χέρι και αμέσως μετά να βρίσκει με τις τάπες στο καλάμι του ποδοσφαιριστή του Αστέρα Τρίπολης. Ο διαιτητής Καραντώνης αλλά και ο Μανούχος που ήταν στο VAR δεν εξέτασαν, κακώς, τη φάση και το παιχνίδι συνεχίστηκε.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία πήρε το προβάδισμα στο 56ο λεπτό με τον Σφιντέρσκι ενώ εννιά λεπτά αργότερα, ο Μουνάφο ισοφάρισε για τον Αστέρα, ο οποίος θα μπορούσε να είχε πάρει και τη νίκη.

Με αυτήν την ισοπαλία, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ισοβαθμούν στους 51 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ στην 3η θέση και την ΑΕΚ στην 4η, ενώ ο Παναθηναϊκός που αγωνίζεται στο Φάληρο απέναντι στον Ολυμπιακό, είναι 5ος με 49 βαθμούς.