Ο Παναθηναϊκός διέλυσε με 3-0 τον ΠΑΟΚ και προσπέρασε την ΑΕΚ που είναι 5η πλέον! (VIDEO)

Πάρτι του Παναθηναϊκού απέναντι στον ΠΑΟΚ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ στο «Απόστολος Νικολαΐδης» για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League και πήρε μεγάλη νίκη με 3-0. Πλέον, οι «πράσινοι» προσπέρασαν την ΑΕΚ που είναι 5η πλέον στην βαθμολογία, και το βράδυ υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 38ο λεπτό με τον Μακέντα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Τάσου Χατζηγιοβάνη. Το σκορ παρέμενε ρευστό μέχρι το 79ο λεπτό, όταν ο Βιγιαφάνιες με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα στο 86′, κάνοντας το 3-0 για την ομάδα του Λάζλο Μπόλονι.