Ιωνικός: Εχει πάρει 9 βαθμούς από το 90' και μετά (VIDEO)

Ακόμη ένα φινάλε γκραν γκινιόλ μας επιφύλαξε σήμερα (28/3) κάποιος αγώνας του Ιωνικού, καθώς κέρδισε την Παναχαϊκή με 1-0 χάρις σε γκολ που σημείωσε δευτερόλεπτα πριν το φινάλε. Πλέον σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύσει να είναι σύμπτωση και στη Νίκαια αποδεικνύονται πολύ σκληροί για να… πεθάνουν.

Η ομάδα οδηγεί την κούρσα της Super League 2 με 34 βαθμούς και οι 9 είναι κερδισμένοι από το 90′ και έπειτα, δηλαδή στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας και τις καθυστερήσεις. Πιο αναλυτικά στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα πήραν την ισοπαλία με Τρίκαλα, Διαγόρα (από 1 κερδισμένος βαθμός σε κάθε ματς), επικράτησε της Παναχαϊκής εντός και εκτός έδρας (από 2 κερδισμένοι βαθμοί) και έφτασε στην επική ανατροπή των Τρικάλων όπου στο 90′ ισοφάρισε σε 2-2 και λίγο αργότερα έφτασε στη νίκη με 3-2.