Αποκλεισμός για Σαμπανάτζοβιτς

Ο Ανελ Σαμπανάτζοβιτς επέστρεψε ως δανεικός στη Ζελέζνιτσαρ από την ΑΕΚ ως το τέλος της σεζόν.

Η πρώτη εμφάνιση δεν συνοδεύθηκε με επιτυχία. Η «Ζέλιο» αποκλείστηκε στα πέναλτι από την Τούζλα Σίτι (1-1, 3-2) μένοντας εκτός ημιτελικών του Κυπέλλου Βοσνίας.

Ο Αμάρ Οσιμ (γιός του Ιβιτσα Οσιμ) έβαλε αλλαγή τον Σαμπανάτζοβιτς στο 67ο λεπτό με το σκορ να έχει ήδη διαμορφωθεί σε αυτόν τον νοκ άουτ προημιτελικό. Μετά το 90λεπτο δεν υπήρξε παράταση, αλλά εκτελέστηκαν αμέσως πέναλτι. Ο «Σάμπα» τζούνιορ, με το 4 στην πλάτη, δεν ήταν ανάμεσα στους εκτελεστές στο «Στάντιον Τούσανι». Πριν από 3 μέρες οι δυο ομάδες είχαν αναμετρηθεί για το πρωτάθλημα με την Τούζλα να επικρατεί με 2-0.

Ο Ανελ Σαμπανάτζοβιτς είναι πιθανόν να ξεκινήσει βασικός με τη Ζελέζνιτσαρ στον αγώνα πρωταθλήματος που ακολουθεί την ερχόμενη Κυριακή κόντρα στην Ολίμπικ Σαράγεβο.

LIVE ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Και μια βδομάδα που θα κυλήσει ήρεμα…

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Νέα Σμύρνη: VIDEO από τη στιγμή που διαδηλωτές ρίχνουν κάτω τον αστυνομικό!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ: Δεν προχωρά τώρα σε άλλη προσθήκη στελέχους

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Πάνος Λούπος: «Η απόφαση Μελισσανίδη για τον Χιμένεθ» (VIDEO)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ-Μπάγεβιτς: Δεν υπάρχει ως σκέψη νέα προοπτική συνεργασίας

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Νέα Σμύρνη: Ομάδα ΔΡΑΣΗ μετά την επίθεση στον αστυνομικό: «Πάμε να τους σκοτώσουμε…» (VIDEO)