ΑΕΚ: Να σπάσει το σερί ο Ανσαριφάρντ

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ δεν είναι και στην καλύτερη περίοδό του

Το πρώτο ζητούμενο είναι η νίκη για την ΑΕΚ κόντρα στον Απόλλωνα. Το επόμενο, ένα από τα επόμενα για την ακρίβεια, είναι να σκοράρει ο Καρίμ Ανσαριφάρντ. Αυτό ώστε να σπάσει το αρνητικό του σερί. Ο Ιρανός έχει μείνει 704 λεπτά χωρίς γκολ!

Τελευταίο του; Εκείνο με τη Λαμία στις 11 Γενάρη 2021 για την 16η αγωνιστική της Super League. Εκτός έδρας άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό. Ηταν γκολ νίκης (0-1). Εκτοτε δεν ήρθε σε επαφή με τα δίχτυα. Σχεδόν 3 μήνες έχουν περάσει. Εντεκα ματς συνολικά. Τα 8 για το πρωτάθλημα και τα 3 για το Κύπελλο…

Το αρνητικό του ρεκόρ από το 2015 που ήρθε στην Ελλάδα για τον Πανιώνιο είναι 13 ματς (25/1/17-19/8/17) σε όλες τις διοργανώσεις (Ολυμπιακός και εθνική Ιράν ) δίχως να σκοράρει.
Ο Ανσαριφάρντ θα είναι και πάλι βασικός. Δεν έχει μείνει κι άλλος έμπειρος φορ στον Χιμένεθ μετά τη φυγή του Λιβάγια και τον τραυματισμό του Νέλσον Ολιβεϊρα…

Δείτε:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: AEK: Ο Γιώργος Κοσμάς ο εκλεκτός για την θέση του Λυσάνδρου στην ΠΑΕ!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Χιμένεθ: «Σχέση εμπιστοσύνης με τον Μελισσανίδη -Ανησυχεί για το αν θα έχουμε παίκτες για τα πλέι οφ!» (VIDEO)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σταμάτης Βούλγαρης: «Τώρα χρειάζεται διαχείριση» (VIDEO)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ: Ούτε 20 παίκτες δεν έχει στην αποστολή με Απόλλωνα Σμύρνης! (ΦΩΤΟ)