Σπέτσια - Μπενεβέντο 1-1: Ο Βέρντε χάρισε το βαθμό (VIDEO)

Η Σπέτσια υποδέχτηκε το μεσημέρι του Σαββάτου (6/3) την Μπενεβέντο στο Αλμπέρτο Πίκο για την 26η αγωνιστική της Serie A με τη φιλοξενούμενη ομάδα να ανοίγει το σκορ στο 24ο λεπτό με το πρώτο γκολ του Αδόλφο Γκάιτς, ο οποίος μάλιστα κατάφερε να σκοράρει στην πρώτη του τελική στο στόχο στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν, ωστόσο, να σώσουν το βαθμό. Ο Ντανιέλε Βέρντε, ο οποίος αγωνίζεται στους μπιανκονέρι δανεικός από την ΑΕΚ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 71ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Αυτό ήταν το τρίτο γκολ του 24χρονου Ναπολιτάνου στο πρωτάθλημα της τρέχουσας σεζόν (είχε σκοράρει κόντρα σε Ρόμα και Φιορεντίνα), ενώ έχει και δύο γκολ στο Κύπελλο κόντρα σε Ρόμα και Τσιταντέλα.